Suseni Pradla1

Sušení prádla uvnitř doma lze urychlit. Odborník radí, jak na to

Oblečení v létě rychle schne, takže pokud máte zahradu, je sušení snadné a oblečení navíc krásně voní. Co však dělat, pokud máte jen malý balkon nebo koupelnu? Pak může být schnutí prádla velkým problémem. Naštěstí existují způsoby, jak si s ním hravě poradit!

Je bezpečné sušit oblečení uvnitř?

Jestliže nemáte balkon ani zahradu nebo pokud je ošklivé počasí, nezbývá nic jiného než sušit prádlo uvnitř. To však může vést ke vzniku různých plísní, které nejenže vypadají nevzhledně, ale mohou být škodlivé pro zdraví. Vlhkost také přitahuje roztoče. Proto je důležité udělat vše pro to, aby bylo sušení uvnitř bytu nebo domu co nejefektivnější. Využít samozřejmě můžete i sušičku prádla. V menších prostorách může být zase alternativou kombinovaná pračka se sušičkou. O těch se více dočtete například v tomto článku.

Jak sušit prádlo uvnitř

Zdroj obrázku: Freepik

Snižte zatížení pračky

Může být lákavé naplnit pračku až po okraj, zvlášť pokud máte plný koš špinavého prádla. Ale přeplnění pračky povede jen k tomu, že prádlo nebude moci „dýchat“, špatně se vyždímá, a tím bude i déle schnout. Navíc bude více zmuchlané, což znamená více žehlení. Totéž platí i pro sušičku – její přílišné zaplnění snižuje účinnost a vyvíjí nepřiměřený tlak na motor!

Větrejte

Větrání je klíčem k zabránění vzniku vlhkosti a plísní při sušení prádla v interiéru. Ujistěte se, že snižujete hladinu vlhkosti otevřením okna, aby mohl po vašem bytě cirkulovat čerstvý vzduch. V místnostech, kde nejsou okna, pomohou eliminovat vlhkost odsávače vlhkosti. Při jejich použití se jen ujistěte, že nejsou zaprášené.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné načasování a místo

Pokud můžete, začněte s praním už ráno. Zavěšení prádla na celý den zajistí, že budete moci využívat sluneční teplo na maximum. S tím souvisí i vhodný prostor. Sušák umístěte na nejslunnější místo do pokoje, kde můžete zajistit proudění čerstvého vzduchu. Tím se výrazně zkrátí doba sušení.

Z pračky rovnou na ramínko

Zavěste choulostivější oblečení, jako jsou halenky a košile, rovnou na ramínka. Tak maximalizujete prostor a můžete sušit více věcí najednou. A bonus navíc: až budou suché, můžete je dát rovnou do skříně, aniž byste museli žehlit!

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-line-dry-clothes-indoors-1387951