Toothpaste 3121211 1920 (2)

Nejen chrup, zubní pasta vyčistí celou domácnost a zanechá za sebou zářivý lesk

Možná jste doposud vůbec netušili, že zubní pastu nemusíte používat jen k čištění chrupu. Levná zubní pasta se uplatní i mimo koupelnu. Představuje velice dostupný čisticí a lešticí prostředek. Můžete ji bez obav využít při čištění starých šperků, při leštění nábytku nebo k údržbě bílých bot. Poradí si dokonce i se skvrnami od bláta a vína.

Lesk jako blesk

Zubní pasta je skvělým řešením u stříbrných šperků a příborů. U starších kousků se stává, že časem začnou černat. To je bohužel přirozená vlastnost stříbra a nedá se jí nijak zabránit. Nemusíte ale zčernalé stříbro nosit na profesionální čistění do zlatnictví. Bez problémů ho můžete vyleštit s pomocí zubní pasty a jemného hadříku. Chvilku to sice zabere, ale výsledek bude stát za to.

Stárnoucí nábytek rovněž ztrácí svůj lesk, zejména ten z lakovaného dřeva. Je velmi náchylný na poškození a vidět je na něm doslova každý škrábanec. Pomocí zubní pasty dokážete tyto vady na kráse zamaskovat. Opět si vezměte k ruce jemný hadřík a pastu (ideálně bílou, nebarvenou). Škrábance vyleštěte a poté otřete do sucha. Pasta vám pomůže i s odstraněním špinavých koleček po hrnečku od kávy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Andělsky čistá koupelna

Vodní kámen po sobě zanechává nesmazatelné bílé stopy a mapy. Jeho usazování se dá zabránit pravidelným čistěním prostředky na bázi octa, ale je to velmi únavné. A ne vždy nese úsilí vysněné plody. Lepších výsledků zaručeně dosáhnete se zubní pastou, která bude užitečná při čistění starých usazenin mýdla a vodního kamene. Na těžko dostupná místa použijte starý zubní kartáček.

Zdroj obrázku: Pixabay

Bílá zůstane bílou

Bílá malba stěn je pro většinu lidí první volbou i z toho důvodu, že opticky zvětšuje místnost. Bílé stěny je ale velmi náročné udržet perfektně čisté – hlavně když s vámi domácnost sdílí malé děti a domácí zvířata. Při odstraňování mastných skvrn si můžete na pomoc přizvat hadřík se zubní pastou. Rovněž s ní můžete zamaskovat i drobné prasklinky.