White Jar Medicines Gray

Netradiční využití aspirinu: na skvrny, proti škůdcům i při akné

Aspirin patří mezi oblíbené léky na chřipku a nachlazení. Proto se vyplatí mít ho doma, a to nejen kvůli tomu. Můžete ho totiž využít také v jiných případech. Pomůže odstranit mastnotu nebo vyčistit skvrny z oblečení. Hojí také akné a kuří oka. Můžete ho zkusit i na jiné kožní problémy, které se objeví. Podívejte se, k čemu se může aspirin hodit.

Aspirin pomůže vyčistit drobné předměty

Aspirinem můžete vyčistit drobné předměty. Obvykle se sice hodí na snížení horečky, ale použít ho můžete také na věci, které nemůžete dát do myčky, a vyčistit je. Stačí si vzít velkou misku, do které nalijte teplou vodu a dejte do ní dvě tablety. Nechte rozpustit a poté do misky ponořte předměty, které potřebujete vyčistit. Věci pak opláchněte pod tekoucí vodou a máte hotovo.

Použít můžete tablety také v případě, že potřebujete vyčistit těžko dostupná místa. Nečistoty rychle zmizí. Aspirin ale není vhodné používat v případě, že máte kožený nábytek, protože by ho mohl poškodit. Tabletu aspirinu můžete také vhodit do toalety, počkejte půl hodiny a poté mísu vyčistěte kartáčem. Díky aspirinu budete mít také čisté odpady.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte doma mastné skvrny?

Aspirin můžete použít v případě, že potřebujete vyplašit škůdce na svých rostlinách. Smíchejte aspirin s vodou, nalijte do rozprašovače a nastříkejte na rostliny. Dávejte si pozor při používání aspirinu na čištění odpadů, protože pokud ho smícháte s octem, což je potřeba, bude směs pěnit. Aspirin ale pomůže vyčistit také stříbrné šperky.

Připálené hrnce už nebudete muset vyhazovat nebo namáčet do horké vody, aby šla mastnota lépe dolů, budete potřebovat jen tablety aspirinu. Aspirin vhoďte také do vázy, kde máte řezané květiny. Prodlouží jejich trvanlivost. Pomůže vám také vyléčit akné nebo odstraní kuří oka. Nejen při chřipce a nachlazení, také na jiné věci se bude aspirin hodit.

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Aspirin, https://www.apartmenttherapy.com/uses-for-aspirin-265146