Sad 505857 1920 (1)

Neustálé únavě nepřidá ani životní útlum za pandemie. Probuďte tělo i mysl pár triky

Na naši únavu mají vliv různé faktory, jako jsou krátké dny, nedostatek slunce nebo aktivit. Omezení spojená s pandemií snížila možné aktivity na minimum, o to více naše únava stoupla. Pro získání energie, stimulaci těla a mysli a hlavně zahnání neustálé ospalosti přitom stačí dělat pouze pár věcí.   

Voda

Pijte vodu, hodně vody! Nikoliv v podobě džusu nebo kávy, ale čistou vodu. Výzkum ukazuje, že 1‍% dehydratace vede ke snížení koncentrace a duševní výkonnosti. Když dosáhne 5 %, člověk se stane ospalým. Naštěstí již několik sklenic vody pomáhá pocit únavy snížit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Procházka

Jděte na procházku! Odborníci říkají, že již 20 minut chůze sníží pocit únavy. Energická chůze pomáhá okysličení těla, současně změna prostředí stimuluje mozek k práci. Podobné účinky má například protahování nebo krátké cvičení jógy.

By: Katherine Lim

Káva

Vypijte trochu černé kávy a následně si na 30 minut lehněte. Ne, nečtete špatně! Tento jednoduchý trik má dvojnásobný účinek. Krátký spánek pomáhá regeneraci. Káva zvyšuje tlak a zlepšuje koncentraci, a to po pouhých dvanácti minutách. 

Prostředí

Starejte se o prostředí, ve kterém se pohybujete. I malé změny mohou dělat zázraky! Květináče, květiny, kancelářské vychytávky v jasných barvách i správné osvětlení, to vše dodává energii. Vůně, obzvláště citrusy, a hudba mohou mít také stimulační účinek.

Jídlo

Vše, co konzumujete, pečlivě vybírejte. Během pracovního procesu je snadné na jídlo zapomenout. Tento druh zanedbávání může negativně ovlivnit koncentraci a duševní stav. Pokud je pro vás obtížné udělat si čas na slušné jídlo, postarejte se o správné občerstvení. Položte na stůl misku ořechů a mandlí, ráno si vezměte z domova ovocný a zeleninový koktejl. Ideální surovinou je špenát, který je bohatý na železo. Právě železo pozitivně ovlivňuje transport kyslíku v těle. Zajímavé je, že žvýkačka má stejný efekt. Kromě toho tato jednoduchá akce podporuje koncentraci.