Top View Woman Trying Cosmetic Product

Odlakovač na nehty je praktický pomocník. Odstraní lepidlo a nahradí dezinfekci

Odlakovače s acetonem jsou účinné při odstraňování laku na nehty. Využít je můžete i jinak, v domácnosti se budou hodit například na skvrny. Musíte si ale dát pozor, abyste ho větší množství nevdechli, protože jeho „vůně“ je velmi aromatická, štiplavá a nepříjemná.

Odlakovač funguje jako odstraňovač lepidla

Pokud malujete byt, je dobré si zakrýt nejen nábytek, ale také okna. Pokud se přece jen stane, že se barva dostane na sklo a nevšimnete si toho, nemusíte zoufat. Pomůže odlakovač na nehty, díky kterému skvrnu odstraníte. Stačí do něj jen namočit vatovou tyčinku. S jeho pomocí se také zbavíte etiket nejen na sklenicích. Namočte vatový tampon nebo tyčinky do odlakovače a jemnými tahy etikety odstraňte.

Vteřinové lepidlo je sice skvělý vynález, ale ne pokud máte slepené prsty k sobě nebo vám vyteklo na místo, které slepené mít nechcete. I tady si poradí odlakovač. Kapičky lepidla s ním odstraníte pomocí vatových tyčinek. Jestli máte někde čmárance od pera, můžete i tady použít odlakovač na nehty. Nejdříve se ale ujistěte, že materiál nepoškodí.

Adult Woman S Hands Removing Nail Polish From Her Nails Home Manicure Beauty Hands
Zdroj obrázku: Freepik

Odlakovač nahradí dezinfekci

Pokud často chodíte do lesa, může se stát, že se nalepíte na strom nebo sáhnete do smůly. Ta se bohužel z rukou těžko dostává, ani nejsilnější mýdla většinou neodstraní všechny nečistoty a lepit můžete i několik dní. Odlakovač pomůže nejen vašim rukám, ale smůly se zbavíte také z oblečení. Nechte ho chvíli působit na skvrně a vyperte.

Rozhodně se nehodí na otevřené rány, ale jako dezinfekce skvěle poslouží na drobné pomocníky v koupelně, jako je pinzeta nebo holicí strojek. Stačí do odlakovače namočit vatový tampon a přístroje vyčistit. Je tedy dobré ho mít doma, i když si nehty vůbec nelakujete. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit, a až uvidíte, že vám děti kreslí po oblíbeném tričku, vzpomene si na naše triky.

Zdroj: https://www.rd.com/list/extraordinary-uses-nail-polish-remover/