Dog 843800 1920

Páníčci pejskům často dopřávají, některé potraviny jim ale můžou velmi ublížit

Domácí mazlíčci jsou často svými majiteli rozmazlováni, a to nejen chováním, ale také krmením různými pamlsky nebo potravinami, které nejsou pro zvířata vhodné. Některé produkty jim mohou způsobit bolesti, které mohou vést k vážným zdravotním problémům.

Jakými surovinami byste neměli krmit vašeho psa?

Majitelé svým psům často dávají zbytky od večeře nebo oběda. Pro psy to ale není vhodné, protože lidské jídlo jim může způsobit problémy se zažíváním. Mezi takové potraviny ale patří také čokoláda, která může být pro zvířata dokonce jedovatá. Obsahuje totiž toxické látky, které můžou vést k infarktu. Malé množství této sladkosti způsobí průjem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mezi potraviny, kterými byste neměli krmit psa, patří také cibule nebo pažitka. Vhodné nejsou ani hrozny nebo sušené hrozinky. Psi přitom mají ovoce rádi, ale hrozny mohou způsobit zvracení nebo jiné zažívací problémy. Stejně tak mléčné výrobky. Většina domácích mazlíčků neumí strávit laktózu, a to včetně koček. Mohou pak trpět bolestmi břicha.

Nikoho by asi nenapadlo dávat psovi kávu ani houby, nejsou pro ně vhodné

Káva může psa dokonce zabít, proto se rozhodně nedoporučuje mu ji dávat ani na ochutnání. Houby jsou kapitolou samy o sobě, většina lidí je nemá ráda a nepatří ani do psí nebo kočičí misky. Stejně tak syrová vejce, která jsou také produktem, kterým můžete nejen psovi ublížit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Syrová vejce obsahují látku avidin, který oslabuje srst i drápy. Psi vejce mohou, ale pouze vařená. Mezi další potraviny patří játra. Nemohou se podávat syrová a raději ani uvařená. Časté krmení těmito vnitřnostmi může vést k nechutenství nebo deformaci kostí u zvířete. Raději si nastudujte, jaké krmivo bude pro vašeho mazlíčka tím nejlepším, a nedávejte mu potraviny, které jsou určené pouze pro lidskou potřebu. A jestli musíte pejskovi nebo kočce dopřát, dejte jim pamlsky, které jsou pro ně určené.

Zdroj: https://www.battersea.org.uk/pet-advice/dog-care-advice/toxic-food-dogs