Portrait Beautiful Woman

Patlat na mastnou kůži další krémy je cesta k problémům. Přitom pár bylinek zbaví každou ženu známých problémů

Mnoho žen i mužů bojuje s mastnou pletí. Mastná pokožka je nepříjemná, ale můžete si proti ní pomoci díky následujícím domácím prostředkům. Jedná se o velmi levné, účinné a zároveň zcela přírodní možnosti, které si zajisté zamilujete. Podívejte se, jak podpořit boj s nadměrným vylučováním kožního mazu.

Zázračná síla fialek

Nálev či odvar z trikolórových fialek je skvělou možností, jak snížit tvorbu mazu. Vařte dvě čajové lžičky čerstvých nebo sušených květin ve sklenici (250 ml) vroucí vody po dobu 15 minut. Dvě polévkové lžíce této úžasné bylinky můžete také nasypat do dvou šálků vlažné vody, přivést k varu a přikryté vařit asi 5 minut, aby se uvolnila jejich chuť, vůně a především léčebné účinky.

Bez ohledu na použitou metodu musíte květiny po uvaření přecedit. Vypijte sklenici dvakrát nebo třikrát denně po jídle a umyjte si obličej touto pleťovou vodou. Uvidíte, že během několika dnů či týdnů uvidíte pozitivní výsledky. Fialky navíc chutnají dobře, takže jistě nebudete mít problém s konzumací tohoto netradičního čaje. Chcete-li zmírnit jejich chuť, můžete přidat trochu medu.

Zdroj obrázku: Freepik

Kopřivy posilují vlasy i pokožku

K vyřešení problému mastné pokožky můžete použít také listy kopřiv. Nasypte tři čajové lžičky čerstvých nebo sušených listů kopřiv do půl šálku vroucí vody a nechte louhovat po dobu 15 minut. Pijte dva až tři šálky této infuze denně. Další možností je uvařit dvě polévkové lžíce kopřiv ve sklenici vroucí vody a poté lžíci ovesných vloček namočit do půl šálku mléka.

Jakmile vločky nabydou na objemu a změknou, sceďte z nich mléko a smíchejte s nálevem z kopřiv. Naneste na obličej jako pleťovou masku a nechte působit po dobu 20 minut. Poté důkladně opláchněte čistou vodou. Opakujte jednou za několik dnů a brzy uvidíte velké změny. Díky tomu, že pokožka nebude tak mastná, se nebude tolik leknout a nanášení make-upu bude také mnohem jednodušší.

Zdroj: https://www.shineholistic.co.uk/blog/20-herbs-for-oily-skin/