Cesnekove Mleko

Poznejte i vy léčivé účinky česnekového mléka. Snadno a rychle si ho uvaříte sami

V současnosti existují a hojně se konzumují nejrůznější druhy mléka, od kravského a kozího až po mandlové, kokosové, makové nebo česnekové mléko. Stále více lidí zkouší česnekové mléko jako lék a tento produkt postupně získává na popularitě. Je to proto, že kombinace těchto dvou látek má dobrý účinek na tělo a je také účinná při léčbě určitých nemocí.

Česnekové mléko je nejen užitečné k odpuzování střevních červů a parazitů, ale tento produkt se dokáže postarat o mnohem více než to. Jedním z míst, o které skvěle pečuje, je ischiatický nerv (ischias), který lze perfektně léčit kombinací těchto dvou složek a nepříjemné potíže zmizí za pouhé dva týdny užívání této tekutiny. Nejlépe se konzumuje syrový, ale můžete ho použít také vařený kvůli silné vůni česneku, která mnoha lidem vadí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak ho připravit?

Existují dva postupy se stejnými složkami. V prvním případě rozdrtíte česnek, nalijete mléko do pánve a promícháte s česnekem. Necháte vařit, zatímco přidáte ostatní ingredience. Vaříte, dokud česnek v mléce nezměkne. Použití je jednoduché. Stačí konzumovat malé množství této směsi každý den po dobu dvou týdnů kdykoli během dne. Na výrobu potřebujete:

  • mléko – 1 šálek,
  • česnek – 3 stroužky,
  • cukr,
  • mletou kurkumu – čtvrt čajové lžičky,
  • med – 1 čajová lžička,
  • mletý černý pepř – 1 špička nože.
Zdroj obrázku: Freepik

Druhou možností je použít stejné suroviny, ale mléko nevařit. Vše, co musíte udělat, je ingredience promíchat a nechat pár minut odstát. Poté byste měli konzumovat asi 200 ml mléka každý den, dokud se příznaky nezlepší. V případě vařeného receptu nemusíte používat takové množství, protože vaření uvolní vlastnosti česneku lépe a směs bude silnější.

Co vám mléko přinese?

Kdy ho můžete používat? V případě nachlazení posiluje imunitní systém, takže se můžete zotavit dříve. Pomáhá také s akné a dermatitidou, která díky němu poměrně rychle zmizí. K potěšení kojících matek stimuluje produkci mateřského mléka, aby dítě mohlo konzumovat to nejvýživnější jídlo, které přispívá k jeho zdravému vývoji. A jde také o skvělého pomocníka při zápalu plic.

Zdroj: https://recipes.timesofindia.com/articles/health/it-might-sound-yuck-but-garlic-milk-is-the-new-health-fad/photostory/66220235.cms?picid=66220268