Skin Problem With Acne Diseases Close Up Woman Face With Dry Lip Mouth Scar Oily Greasy Face Beauty Concept

Při péči o pokožku se vyplatí sáhnout po přírodních prostředcích, které jí dodají vše potřebné

Máte problémy s pletí nejen na obličeji, ale také jinde po těle? Pokud máte mastnou nebo naopak suchou pokožku, bude potřeba ji vyživit krémy a mastmi, které jsou vhodné právě pro váš typ pokožky. I doma si můžete vyrobit různé směsi, které použijete k ošetření pokožky. Představíme vám některé z nich.

Použijte suroviny, které máte doma

Směs na ošetření a zlepšení stavu vaší pokožky si můžete vyrobit například z černého kmínu. Je to bylinka, která je v kosmetickém průmyslu hodně používaná. Smíchejte jen několik kapek esenciálního oleje z byliny do vašeho krému a naneste na místa, která máte podrážděná. Můžete ho použít také na obličej, aniž byste se obávali nějaké reakce.

Hodí se hlavně pro ty, kteří mají problémy s pokožkou a bojují například s akné nebo ekzémem. Pokožku hydratuje, oddaluje také tvorbu vrásek, pleť bude krásně jemná a vyhlazená. Bude působit mladistvým dojmem a dodá vám sebevědomí. Použít ale můžete také jiné prostředky.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste verbenový olej

Kromě černého kmínu můžete použít extrakt z verbeny. Také z verbeny se dělá esenciální olej, který můžete smíchat například s avokádovým olejem. Kombinovat ho můžete také s olivovým olejem nebo olejem z malinových semínek v poměru 5 : 1. Využít ale můžete verbenový olej také jinak – nalijte si do horké vany nebo použijte nálev, který si snadno uděláte.

Tři lžíce suché verbeny spařte v půl litru vody a nechte 15 minut odstát. Poté přeceďte a tekutinu nalijte do koupele. Uleví se vaší pokožce, která bude zklidněná, a zbavíte se svědění a otoků. Na internetu pak najdete spoustu receptů nejen na domácí krémy, ale také na různé druhy peelingů, které také vaší pokožce pomohou. Díky peelingu odstraníte odumřelé buňky pokožky a dáte prostor novým. Pleť bude vyhlazená, dopřejete si masáž a navíc budete po peelingu krásně vonět.

Zdroj: https://www.harpersbazaar.com/beauty/skin-care/g29656760/essential-oils-for-skin/