Woman With Curly Hair Beautiful Make Up

Přípravky plné chemie vlasy zbytečně ničí a zatěžují. Svěřte krásu svých vlasů do rukou přírody

Vyvarujete se barvení vlasů, nechcete používat vlasovou kosmetiku plnou chemických látek, a chcete mít přesto zdravé a krásné vlasy, které budou pevné a už z dálky budou lesklé a plné síly? Poradíme vám, jak se o ně starat, aniž byste drahé stylingové přípravky museli používat. Můžete si sami doma připravit lektvary, které vlasům pomohou.

Zbavte vlasy silikonů ze šamponů

Odložte šampony a kondicionéry, které obsahují silikony. Ty nejsou pro vlasy vůbec zdravé, vlasy totiž oslabují, slepují a jsou pro ně škodlivé ještě z několika dalších důvodů. Stav vašich vlasů se zlepší už jen tím, že tyto přípravky vynecháte. Sice dodají vlasům lesk, ale hluboko ve struktuře budou zatížené a jiné prospěšné složky se do vlasů nedostanou. Mnohem lepší tak bude využít přírodní metody, které jsou vlasům prospěšné.

Doma si můžete vyrobit nespočet šamponů, kondicionérů nebo vlasových masek, které pak můžete využít, kdykoliv budete potřebovat. Můžete zkusit například bylinné šampony nebo tuhá mýdla, která jsou velice oblíbená u lidí, kteří preferují přírodní medicínu a používají bylinky k různým neduhům. Použít tak můžete například kvas, který se běžně používá na chleba. Hrst vmasírujte do vlhkých vlasů a opláchněte teplou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Po použití šamponu můžete použít kondicionér

Jestli po šamponu používáte kondicionér, můžete ho vynechat a místo toho použít například bylinné oplachy, které pak už nemusíte smývat vodou. Zkuste také obličejový hydrosol, který zaručí, že vám vlasy půjdou lépe rozčesat. Můžete si také vyrobit oplach například z levandule, která odstraní mastnotu, heřmánek vlasům zase dodá lesk. Jestli potřebujete vlasy hydratovat, použijte růži.

Vyrobit si můžete i spoustu vlasových masek, které pomohou vlasy regenerovat. Smíchejte tři lžíce medu se třemi lžícemi panenského olivového oleje. Naneste směs na suché prameny, zabalte si vlasy do sáčku a ručníku a počkejte 30 minut. Po této době umyjte vlasy šamponem, nejlépe přírodním. Med svými vlastnostmi dodá vlasům výživu a olej je vyhladí.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-strengthen-hair