Italia

Připravte doma ty nejlepší italské speciality. Základ je úplně snadný a každý ho zvládne

Pokud máte rádi italskou kuchyni, jistě jste již doma zkoušeli italské zeleninové omáčky, které jsou typickým podkladem většiny pokrmů. Patříte mezi lidi, kteří milují pizzu, ale nikdy se vám nepodaří rajčatový základ tak chutný, jako vám jej naservírují v pizzerii? Nebo máte raději dušený špenát, ale nedaří se vám docílit požadované chutě? Pak jste tu správně! Máme pro vás ty nejjednodušší tipy, které změní vaše zeleninové základy na skvělou chuť Itálie. Pusťte se s chutí do jejich přípravy! Níže najdete detailní postup jejich přípravy.

Zdroj obrázku: Freepik

Rajčatová omáčka

Dali jste si záležet s výběrem rajčat, aby byla vaše omáčka vynikající? Vybírali jste dlouho, pečlivě, a stejně to nestačilo? Rajčatový základ je v Itálii ten nejpoužívanější, najdete ho téměř na každé pizze, ale nejen tam. I mnoho těstovinových jídel je závislých právě na chutné rajčatové omáčce. Dostali jste chuť na skvělou domácí pizzu, lasagne nebo třeba špagety? Pak jistě víte, že právě rajčatová omáčka je základ k úspěchu. Pokud tedy potřebujete, aby byla vaše rajčatová omáčka ještě chutnější, nespoléhejte jen na rajčata. Přidejte do omáčky jednu větší najemno nastrouhanou mrkev. Právě mrkev dokáže zahustit omáčku tak, že už nebudou potřeba další zahušťovací látky. Také jí dodá perfektně příjemnou nakyslou chuť a zlepší i její barvu.

Zdroj obrázku: Freepik

Dušený špenát

Dušený špenát se většinou připravuje z pouhých dvou surovin, a to špenátu a pár stroužků česneku. Pokud do špenátu ale ještě umístíte třetí surovinu, najemno nakrájenou zelenou část pórku, získá vámi připravovaný špenát mnohem lepší chuť. Pórek ke špenátu přidávejte již do procesu dušení a na konci vše dochuťte trochou mletého muškátového oříšku. Pak už můžete špenát s chutí konzumovat jako přílohu nebo jím plnit mnoho různých slaných pokrmů. Uvidíte, že se ke klasickému špenátu již nebudete chtít vrátit.

Zdroj: https://www.thespruceeats.com/best-italian-side-dish-recipes-5078730