Suseni Pradla1

Promočené oblečení nebo boty potřebují rychle vysušit. S našimi tipy budou suché do druhého dne

Náhlé deště, které jsou pro toto roční období typické, dokáží promočit oblečení tak, že nás ihned po příchodu domů čeká důležitý úkol: rychle ho vysušit. Může se vám velmi snadno stát, že jej budete večer či druhý den ráno potřebovat a budete se trápit obavami, aby vůbec oblečení stihlo uschnout. Ať už máte mokré oblečení po dešti, nebo jste omylem stouply do kaluže či se brodili příliš vysokou trávou, máme pro vás triky na rychlé vysušení obuvi i oděvu. Všechny naše tipy najdete sepsané níže.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyprané prádlo

Mnoho lidí si říká, že vyprané prádlo stačí jednoduše pověsit. To sice ano, je jasné, že jej musíte pověsit, ale nestačí ho jen tak někam pověsit. Aby vám prádlo dobře a rychle uschlo, je nutné dodržet pár zásad, díky kterým bude prádlo schnout rychleji. Je velmi důležité, abyste sušili prádlo vždy v místnosti s otevřeným oknem, neboť odpařené vlhko z prádla ve vzduchu bude znemožňovat jeho vysychání. Měli byste mít také k dispozici dostatečné množství sušáků, aby prádlo mohlo schnout dostatečně rozložené. Pokud spěcháte a opravdu potřebujete konkrétní kus oděvu, není nic snazšího než ho z dostatečné vzdálenosti opatrně vysušit obyčejným fénem na vlasy. Stejný způsob můžete požít i na oblečení, ve kterém jste promokli venku.

Zdroj obrázku: Freepik

Boty

I boty se dají poměrně dobře a rychle vysušit. Pokud se vám podaří promočit boty ještě v topné sezóně, není nic snazšího než vystlat boty novinami, aby nasály vlhkost, a umístit je pod topení, které vám je pomůže usušit zevnitř. Pokud nemáte dostatek novin, můžete do bot nasypat i dostatečné množství zrn rýže. Vzhledem k tomu, že boty mají ve zvyku při sušení ztrácet tvar, může vám pomoci vložení lahví či jiných oválných předmětů držících tvar do obou bot. Nedoporučuje se sušit boty v sušičce ani fénem, neboť se mohou těmito způsoby sušení zmenšit.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-line-dry-clothes-indoors-1387951