Lak Na Nehty1

Prostředek, kterým ženy běžně zkrášlují své nehty, najde i jiné, překvapivé využití

Lak na nehty je jeden z nejpoužívanějších prostředků, kterým dámy upravují své nehty. Jedná se o způsob, kterým ženy ukazují, že si sebe váží a pečují o sebe, jednoduše se tak zkrášlují. Ovšem takový krásný a pestrý lak má i jiné využití. Nechte se inspirovat a možná nějaký nápad využijete i vy.

Pomůže rozpoznat klíče

Nechce se vám kupovat plastové rozlišovače klíčů? Vyzkoušejte lak na nehty. Různé barvy laků vám mohou pomoci rozlišovat klíče, což vám jistě usnadní hledání toho správného k odemčení například sklepa či vchodových dveří. Každý klíč si poznačte jinou barvou laku. Také jistě oceníte jednodušší navlékání klíče na kroužek.  

Zdroj obrázku: Freepik

Roztřepená nit, která dokáže pěkně potrápit

Taky to znáte? Ráno spěcháte do práce a najdete na košili či tričku malou dírku, kterou chcete rychle zašít. Vytáhnete boxík s jehlami a nitěmi a snažíte se navléct požadovanou barvu nitě do oka jehly. Jenže ne a ne se tam trefit. Po malé chvilce přijdete na to, že konec nitě je pořádně roztřepený. V takovém případě vám může pomoci bezbarvý lak. Namočte do něj konec nitě, nechte pár vteřin zaschnout a prostrčte okem jehly.

Knoflíky u košile

Jste nepříčetní z neustále upadávajících knoflíků na košili? Bohužel nitky uvnitř knoflíku se odírají a po chvilce prasknou a knoflík upadne. V takovém případě nemá bezbarvý lak konkurenci. Stačí, když doprostřed knoflíku nanesete kapku bezbarvého laku. Nitky tak budou chráněny před oděrem a budou déle držet na místě.

Zdroj obrázku: Freepik

Lak najde své místo i v autě

Je to překvapivé, ale lak na nehty mohou využít i muži v autě. Pokud se vám při parkování auta u obchodního centra či někde jinde stane, že mírně odřete auto, bezbarvý lák vám může pomoci. Ošklivý šrám stačí přetřít jemnou vrstvou bezbarvého laku a máte vystaráno. Navíc je také dobré vědět, že se lak chová stejně jako jiné laky a lze je smíchat na požadovaný odstín. 

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/a33339/nail-polish-tricks-uses/