Female Eye With Long Eyelashes Beautiful Makeup Light Brown Eyebrow Close Up Eyelash Extensions Lamination Microblading Cosmetology Ophthalmology Concept Good Vision Clear Skin

Řasy jsou ozdobou očí i korunou ženské krásy. Sílu jim navrátí domácí čajová kúra

Oslabené řasy jsou velmi častým problémem, který si ženy mnohdy ani neuvědomují. Může za ně nejen špatná strava, ale také výrobky, které používáme na řasy a celkově na líčení očí. Víte, jak je posílit a jak znovu obnovit jejich růst? Pomoci může domácí metoda.

Neutrácejte za drahé prostředky

Problém s oslabenými řasami můžete vyřešit buď speciálními krémy nebo přípravky, které si koupíte v drogerii nebo lékárně, ale zkusit můžete také domácí metodu, která je levnější a můžete si ji udělat kdykoliv budete potřebovat. Tajemství tkví v zeleném čaji, který řada z nás miluje k rannímu rituálu.

Domácí léčba je velmi jednoduchá – jednu lžičku zeleného čaje dejte do sklenice a zalijte vroucí vodou. Poté na 10 minut zakryjte a nechte zcela vychladnout. Nikdy nepoužívejte na řasy teplý nápoj, protože byste si řasy mohli zničit. Nezapomeňte před použitím nálev přecedit. Po vychladnutí do něj namočte kartáček na řasy, který předtím umyjte, nebo mějte po ruce náhradní, který budete mít určený právě na léčebnou kúru.

Zdroj obrázku: Freepik

Řasy čajem namočte postupně všechny

U této metody je důležité, abyste zelený čaj nanesla opravdu na všechny řasy. Buďte tedy důkladná a postupujte řasu po řase. Kúru můžete opakovat až dvakrát denně po dobu jednoho měsíce. Už po několika dnech uvidíte rozdíl, protože řasy přestanou tolik padat a budou silnější. Možná to poznáte i na jejich barvě.

Mnoho žen si nechává řasy barvit, aby si je poté nemusely líčit. Je to jedna z možností, jak řasy zviditelnit bez toho, abyste musela denně používat řasenku. Bohužel i častým barvením se mohou řasy poškodit a postupem času začít vypadávat. O své řasy i obočí byste tak měla pečovat stejně, jako pečujete o obličejovou pokožku. Pokud se přeci jen chcete líčit, vybírejte takové výrobky, které jsou k řasám a očnímu okolí vhodné.

Zdroj: https://www.bustle.com/style/159267-9-eyelash-growing-hacks-for-fuller-longer-lashes