Reflux

Reflux bývá důsledek špatného stravování. Upravte své trávení a zbavte se tak obtíží

Reflux způsobuje mnoho příčin. Od nedostatečné či špatné stravy přes nepravidelné stravování až po pití alkoholu a tak dále. Důsledkem špatné životosprávy a stravy je reflux, pálení žáhy a vracení se jídla zpět do jícnu. 

O co se jedná?

Jedná se především o pálení žáhy. Pokud pálí trochu a po chvíli přestane, je to v pořádku, ale pokud pálí hodně a máte pocit, že se vám bolestí rozskočí hrudník a vy se pozvracíte, je to problém. Gastrologové vysvětlují tento fakt jednoduše. Žaludeční kyselina se vrací zpět do jícnu a dráždí jemné sliznice. Bohužel reflux způsobuje i potíže s dechem, které nelze jen tak odstranit. Užitečné jsou tedy léky na pálení žáhy nebo jedlá soda. Nejlepší bude, pokud změníte své stravovací návyky. Co byste si měli dopřát?

Zdroj obrázku: Freepik

Citron

Citron má bezpochyby dokonalý účinek pro lidské tělo, a to i pro zažívací trakt člověka. Každé ráno byste měli vypít sklenici vody s vymačkanou šťávou z jednoho citronu. Citron je bohatý na vitamín C, které zrychlí metabolismus, ale také dokáže neutralizovat pH v těle a snížit hladinu nadměrných trávicích kyselin.

Mandle

I lahodné mandle mohou snížit tvorbu žaludečních kyselin. Olej, který je obsažený v těchto produktech, může regulovat sekreci kyselin, ale mnohem více působí jako ochranný obal na stěnách žaludeční sliznice.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet

Jestliže se u vás takové potíže vyskytují a pomalu začínáte svou stravu stavět na první kolej, bude dobré, když si dopřejete jablečný ocet. Mimo jablečný ocet jsou skvělá i samotná jablka. Mnoho odborníků doporučuje, abyste jedli pečená jablka s velkým množstvím skořice, ale i zázvoru. Koření, jako jsou tyto dva druhy, zmírňuje bolesti, léčí zánět, ale také uklidňuje žaludek a podporuje jeho funkci. Pokud nemáte rádi pečená jablka, uvařte si z malého množství zázvoru čaj se skořicí. V zimním období vás zahřeje a neutralizuje pH v těle. Stejně tak působí i banány, ty mají také antacidní účinky.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/digestive-health/9-ways-to-relieve-acid-reflux-without-medication