Food 3219373 1920[1]

Rizikové energetické nápoje nejsou potřeba, stejnou službu nabídne i lahodné ovoce

Když nám chybí energie, často sáhneme buď po šálku kávy, nebo po plechovce energetického nápoje. Ani jedno však není pro náš organismus to pravé. Kromě výhod v podobě nakopnutí tu jsou i četná negativa. Proto je lepší hledat jiné zdroje energie, které nabídnou minimálně stejnou službu, a k tomu i další benefity navíc. Přesně toto umí známé sušené ovoce v podobě rozinek. Drobné plody za pár korun nejenom báječně chutnají, ale mají i spoustu dalších benefitů.

Rozinky na mnoho způsobů

Spousta chutí, tvarů, barev – jistě jste postřehli, že neexistuje jen jeden druh rozinek. V závislosti na druhu vinné révy, ze které jsou vyrobeny, a délce sušení je možné upravit výslednou podobu a chuť. Jeden druh může být vhodný do pečiva. O trochu jiné si zase můžete vychutnat jako skvělou sladkou svačinku. Vyberte si podle svého gusta.

S rozinkami je zkrátka možné experimentovat donekonečna. Jsou skvělou volbou, pokud vás přepadne chuť na sladké. Zároveň dokážou změnit a zpestřit chuť jídla, a tak v nich najdete skvělého pomocníka při vaření. Kreativitě se meze nekladou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zdravotní přínos

Nejen že rozinky představují výbornou ingredienci, se kterou můžete vytvořit velmi chutné a zajímavé pokrmy. Jejich přínos spočívá především v tom, že obsahují obrovské množství vitaminů a zdraví prospěšných látek. Najdete mezi nimi:

  • vitamin B
  • železo
  • fosfor
  • draslík

Se zimními měsíci, které přináší nízké teploty, a především velmi malé množství slunečních paprsků, dopadá na spoustu z nás únava. Té nás mohou zbavit právě rozinky – pravidelnou konzumací postupně doplníte zmíněné vitaminy a minerály a budete se cítit skvěle a plní energie. Kromě únavy byste rozinky na svůj jídelníček měli zařadit i pro posílení své imunity. 

Dalším bonusem na seznamu látek obsažených v rozinkách je jód, který přispívá správné funkci štítné žlázy. Konzumace rozinek se doporučuje i osobám, které trápí vyšší krevní tlak. Zařazením tradičních rozinek na svůj každodenní jídelníček zkrátka můžete docílit skvělých zdravotních benefitů.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/are-raisins-good-for-you