Silverfish Insect Macrophotography

Rybenky milují koupelny, nepohrdnou ani šatnou. Z domova je vyžene čistota a oblíbená vůně

V koupelně nebo na záchodě můžete občas potkat rybenky. Jedná se o velmi plachý hmyz, který pro člověka není nijak nebezpečný a pro domácnost neznamená žádné velké problémy. Miluje pobyt na teplých a vlhkých místech, a proto je pro něj koupelna a toaleta ideálním místem pro život. Dobrou zprávou je, že rybenky nejsou vůbec nebezpečné. Na druhou stranu pro mnoho lidí se jedná o nepříjemného společníka v domácnosti, kterého se chtějí zbavit. Jak na to?

Vyžeňte stříbrné rybky ze svého domova

Zbavit se tohoto hmyzu není složité, ale musíte udělat hned několik kroků najednou. Tato zvířata milují vlhko a teplo. Jakmile tyto dvě podmínky omezíte, rádi se přestěhují jinam. V první řadě se soustřeďte na důkladné větrání a snižte teplotu v místnosti. Jestli dostanete teplotu v koupelně nebo jiných pokojích na 15 stupňů, rybenky se rychle přesunou do domova někoho jiného.

Rybenky se ale nemusí objevit jen v koupelně. Mnoho lidí je potkává také v kuchyni nebo u šatníku. V kuchyni byste se měli zaměřit na prevenci a udržovat tam pořádek. Jestli máte někde volně uložené potraviny, zavírejte je do sklenic a dbejte na pořádek. Pravidelný úklid by se měl stát každodenní rutinou, která vás zbaví tohoto i dalších druhů hmyzu. Vždy zameťte podlahu, ukliďte drobky a pravidelně vynášejte odpadky.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se rybenek v šatníku pomocí úklidu a vůní

Potkali jste rybenku ve svém šatníku? Jestli ano, pravděpodobně tam máte vyšší vlhkost, než je zdravé. V první řadě šatník otevřete a pořádně vyvětrejte. Odstraňte staré oblečení, ve kterém se mohly uhnízdit rybenky. Do šatníku nikdy nedávejte použité oblečení, protože pot nebo špatně usušené prádlo budou tento hmyz lákat.

Další možností je použití vůní, které nesnáší. Citrusové aroma, bobkové listy nebo aromatické byliny jako levandule vás zbaví mnoha druhů hmyzu. Hmyz obvykle nesnáší intenzivní vůně, které jsou pro lidi velmi příjemné. Získáte tedy hned dvě pozitiva. Odstraníte ze své domácnosti nevítaný hmyz a ještě vám to bude doma nádherně vonět.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-silverfish