Finger Press Switch Make Washing Machine Work Home Appliances

Se sraženým oblečením se loučit nemusíte. Původní velikost mu vrátí jednoduchý trik

Tragédie, která nemá obdoby. I tak by se dalo nazvat nevhodné praní prádla, zejména takového, které je vyrobené z citlivějších materiálů. Jestli do pračky hodíte vlněný svetr, můžete ho velmi jednoduše vytáhnout vypraný, ale ve velikosti pro panenky. Co s takovým oblečením udělat a je vůbec možné ho zachránit, abyste ho mohli znovu nosit?

Sražené oblečení můžete zachránit pomocí jednoduchého triku

Určitě se vám už někdy „podařilo“ srazit oblečení. Nemusíte plakat na rozlitým mlékem, stačí znát jednouchý trik, díky kterému oblečení získá znovu svou velikost a také hebkost a jemnost. Všechno, co k tomu budete potřebovat, je dětský šampon. A proč zrovna tento výrobek?

Dětský šampon po smíchání s horkou vodou uvolní vlákna daného materiálu a oblečení se natáhne do původního tvaru. Tento trik navíc bude fungovat nejen na vlněné oblečení, ale také na další materiály, které mají tendenci se srážet během praní. Budete potřebovat jen misku horké vody, dětský šampon a také dva čisté ručníky. Nezáleží na značce šamponu, použít můžete kterýkoliv.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblečení musíte postupně roztahovat

Horkou vodu nalijte do velké mísy nebo do dřezu. Do ní přidejte dětský šampon a promíchejte. Sražený oděv dejte do vody a namočte ho na několik minut. Na stůl nebo na linku v kuchyni rozložte dva ručníky na sebe. Na ně položte mokré oblečení a oděv sviňte společně s jedním ručníkem. Následně vymačkejte z oblečení co nejvíce vody.

Ručník odmotejte a sundejte ze stolu. Na druhý ručník dejte oblečení a natáhněte ho, dokud nebude v původní velikosti. Poté ho nechte několik hodin schnout a uvidíte, že bude opravdu držet svůj tvar. Oblečení nemáchejte v čisté vodě, protože tím byste z vláken vyplavili šampon, který způsobí natažení oděvu. A pro příště už budete vědět, že si máte na oblíbené kousky dávat pozor.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/home-improvement/household-hints-tips/cleaning-organizing/how-to-brighten-colors-while-washing-clothes.htm