Ploche Bricho

Sen o plochém bříšku si snadno splníte, začněte s nejlepšími cviky ještě dnes

Hromadí se vám tuk v okolí břicha? Buďte v pozoru, protože tuk v těchto místech není jen estetickým problémem, ale i zdravotním, který může vyústit v nemalé potíže. Kromě toho, že se budete zdravě a pestře stravovat, byste měli myslet na pravidelné cvičení. Cviky vaše břišní svaly zpevní a budete vypadat neodolatelně. Které cviky budou pro sexy břicho nejideálnější? Inspirujte se.

Začněte pozvolna

Kalorie můžete začít spalovat pozvolna, nemusíte se dřít každý den v posilovně. Začněte například stahováním břicha v sedě i v leže nebo choďte na delší procházky. Hlavně dodržujte pravidelnost, ta je při fyzické aktivitě velmi důležitá. Stojí za to si osvojit pravidelné cvičení a vytvořit si tak jakýsi rituál. Pokud tomu tak bude a nebudete chápat cvičení jako nutnost, účinky se jistě brzy dostaví. A hlavně nezapomínejte na stravu! Bez vyváženého jídelníčku to určitě nepůjde.

Zdroj obrázku: Freepik

Cviky pro ploché břicho

Na břišní tuk budou nejideálnější sedy-lehy. Dokonale totiž formují břicho a zároveň ho zpevňují. Jestliže patříte k lidem, kteří nemají rádi sedy-lehy, vyzkoušejte jiné cviky. Například: sedněte si na podložku a kolena ohněte tak, aby se dotýkala prsou. Ruce dejte za hlavu, narovnejte záda a nohy pomalu rovnejte a opět pokrčte. Když ale nohy narovnáte, neměly by se dotýkat podložky. Při takovém cviku musíte cítit zatínání svalů. Opakujte cvičení alespoň pětkrát, dejte si pauzu a poté opět pětkrát. Snažte se například po třech dnech na množství provedených cviků přidávat.

Šikmé břišní svaly

Lehněte si na podložku na záda a dejte ruce za hlavu. Zvedněte trup a pravou nohu. Dotkněte se levým loktem pravého kolene. Poté vystřídejte pravý loket k levému koleni. Tento cvik provádějte desetkrát po třech sériích. Nezapomeňte si udělat přestávku, při které si lehnete na podložku a uvolníte veškeré svaly.

Zdroj obrázku: Freepik

Prkno

Mnoho fitness trenérů říká, že cvik zvaný prkno je nejúčinnějším cvikem pro celé tělo. Při takovém cviku zapojíme veškeré svaly v těle. Dbejte na jeho správné provedení. Položte lokty na podložku a spodní část těla zvedněte pomocí prstů na nohou. Tak vytvoříte takzvané prkno. Tento cvik se jeví jako jednoduchý, ale věřte, že pro začátek bude stačit třicet sekund. Postupně čas rozhodně zvyšujte.

Zdroj: https://www.realbuzz.com/articles-interests/fitness/article/7-exercises-for-a-flat-stomach/