Diet Woman Measuring Body Weight Weighing Scale Holding Pizza

Špatné návyky zkazí i tu nejlepší vůli zhubnout. Přestaňte s nimi hned teď

Spousta lidí má problémy s nadváhou i přesto, že se stravují relativně zdravě a nechybí jim pohyb. Důvodem, proč se jim nedaří zhubnout, mohou být špatné návyky, které se nemusí jevit jako důležité, na proces hubnutí však mají velmi výrazný vliv. Je to i váš případ? Podívejte, co všechno může způsobit, že budete hubnout velmi pomalu, nebo proces zcela blokovat.

Příčiny velmi pomalého hubnutí

Nadváha v současné době trápí relativně velikou část populace a je také považována za jednu z civilizačních chorob. Principy, které vedou k optimální hmotnosti, jsou obvykle každému známé, některé návyky však snižují jejich účinnost. Zde jsou ty nejdůležitější negativní návyky a způsob, jak je překonávat.

1.    Nedostatek spánku

Během spánku se tělo regeneruje a k tomu využívá zásoby, jež si během dne nastřádalo. Vydatný spánek je tak nezbytnou součástí hubnoucí procedury. Pokud zdravě jíte a sportujete, ale kvůli stresu či práci spíte velmi málo, nadbytečných kilogramů se budete zbavovat velmi pomalu. Ideální délka spánku je 8 hodin, kratší spánek neposkytuje dostatečný odpočinek, delší naopak rozbíhá procesy, které způsobují, že je člověk je během dne unavený a letargický.

2.    Žádná nebo nezdravá snídaně

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, proto velmi záleží na tom, zda a co si k snídani dáme. Pokud často snídáte pečivo nebo silně slazené cereálie, bude váš každodenní start velmi pozvolný, jelikož se tělo musí vyrovnat s množstvím cukru, které mu takto dodáte. Ideální snídaní jsou zelenina nebo ovoce, případně celozrnné výrobky – strava by neměla obsahovat vysoké množství lepku. Špatným přístupem je také úplné vynechání snídaně nebo její nahrazení hrnkem kávy. Chcete-li nastartovat metabolismus, zvolte raději směs citronu, zázvoru a kurkumy.

Zdroj obrázku: Freepik

3.    Nepravidelný pohyb

Cvičení by v případě snahy o zhubnutí mělo být realizováno pravidelně – každý den. Nemusíte ze sebe ovšem vydávat poslední síly v posilovně, důležité je podporovat kondici, což zvládnete i půlhodinovou procházkou ve svižném tempu. Procházky je dobré doplit krátkým posilovacím cvičením na problematické partie.

4.    Velké porce a večerní mlsání

Porce by měly být takové, aby příliš nezatěžovaly žaludek, proto je vhodné jíst méně, ale častěji – optimální počet denních porcí je 5, měly by být ovšem menší a vyvážené. Poslední jídlo byste měli jíst kolem 6. hodiny, pozdější strava pak způsobuje ukládání tuků do tkání.

Zdroj: https://www.aarp.org/health/healthy-living/info-2020/lose-weight.html