Nehty1

Stav nehtů dokáže odhalit skrytou nemoc. Pozor na tyto příznaky

Možná to vůbec netušíte, ale nehty jsou cenným zdrojem informací o vašem zdraví. Barva, tvar a struktura našich nehtů odhalují více, než byste čekali. Nedostatky cenných vitamínů a minerálů nejsou jediným problémem, který je může trápit.

Lámavé nehty

Mnoho žen má potíže s konkávními nehty. Jejich povrch je plochý a okraje roztřepené. Jejich stříhání přitom nepomůže. Tvarování pomocí pilníku je také nouzovou pomůckou. Ukazuje se, že příčinou vysoké lámavosti nehtů je často nedostatek železa. Nedostatek železa je častým problémem u žen zejména během těhotenství a kojení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vypadají konvexní nehty? Jejich tvar připomíná lžíci vzhůru nohama. Mnoho žen je s tímto tvarem spokojeno. Bohužel se jedná o nemoc, která nás zaručeně nenaplní optimismem. Jedná se o známku toho, že je naše tělo hypoxické. V tomto případě bychom se měli podívat na dýchací systém, plíce a průdušky. Lékaři také doporučují pečlivě vyšetřit játra, která by mohla nesprávně fungovat.

Tenké a křehké nehty

Častým používáním laků můžete nehtovou destičku velmi poškodit. Po pouhých několika týdnech můžete vidět negativní následky. Kondicionéry nefungují a japonská manikúra také nepřinese očekávané výsledky. Ukázalo se, že důvod spočívá v něčem zcela jiném, než je používání laku. Naše tělo totiž může mít nedostatek prvků, jako je hořčík nebo křemík. Na křehkost nehtů má vliv také časté namáčení a vysoušení rukou. Ideální je ošetření horkým olejem. Můžete ho nalít do misky a na několik minut do něj ponořit prsty. Nádherně to posílí nehtové destičky.

Zdroj obrázku: Freepik

Pruhy na nehtech

Můžete se setkat s bílými nebo žlutými pruhy na destičkách nehtů. Často se jedná o plísňovou infekci. Pokud po stisknutí cítíte bolest, měli byste rozhodně navštívit lékaře a konzultovat to s ním. Léčba mykózy je bohužel dlouhodobý proces, takže musíte co nejdříve přijmout vhodná opatření a zvolit správné produkty.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/split-nail#causes