Money Tree Indoor Plant

Strom štěstí bude díky vodě s citrónem krásnou ozdobou domu

Tato rostlina se stala velice vyhledávanou. Je populární hlavně kvůli odolnosti vůči drsným podmínkám a charakteristickým masitým listům. Neobvyklá rostlina se často nazývá také strom štěstí. Postarat se o ni zvládnou i začátečníci, protože dobře toleruje přešlapy v péči.

Péče o strom štěstí

Tato rostlina není na péči příliš náročná – každý se dokáže vyrovnat s její kultivací. Strom štěstí má rád mírně hlinitou nebo písčitou půdu. Na druhé straně zakrytí země shora další vrstvou malých kamínků sníží odpařování vody a dodá rostlině krásný vzhled. Stojí za to postavit strom štěstí na dobře osvětlené místo.

Na slunném stanovišti bude strom štěstí vypadat krásně, rostlina bude mít sytou barvu a na okrajích se objeví červené pruhy. Na druhou stranu ve stínu vybledne. I když je vhodné dobře osvětlené místo, v létě a za horkého počasí listy rostliny zčervenají a zvrásní se. Proto v tuto chvíli stojí za to zalévat jej častěji nebo ho přesunout na krytý balkon.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronový lektvar

V zimě by strom štěstí neměl způsobovat velké problémy v péči. Strom štěstí toleruje suchý vzduch velmi dobře, takže žádný radiátor pro něj není nebezpečný. Při větrání bytu je důležité nevystavovat jej studenému vzduchu. Chcete-li, aby stromu narostly nové listy, existuje jednoduchý trik, který stojí za to použít. Potřebujete pouze vodu a trochu citrónové šťávy. Taková směs bude fungovat na strom štěstí jako elixír.

Přidejte do vody trochu citrónové šťávy a zalijte ji takovou směsí asi jednou měsíčně. Takový postup jistě oživí rostlinu. Nakonec pár slov o zalévání. Nezapomínejte lít vodu přímo do země, ne na listy. Rostlina se velkoryse zalévá tehdy, když je substrát zcela suchý. Rostlina ukládá vodu do listů, takže vydrží dlouho bez zalévání. Pokud ji přelijeme, může začat hnít.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-a-jade-plant-crassula-ovata/, https://www.gardentags.com/plant-encyclopedia/crassula-ovata-lemon-lime-syn-crassula-obliqua/11264