Permanent Make Up Her Lips

Suchá ústa a rty potřebují vydatnou dávku hydratace, která jim brzy uleví

Problém se suchými ústy se může vyskytnout hlavně v podzimních a zimních měsících, kdy je suchý vzduch. Vítr a chlad tomu také nepomůžou. Popraskané rty mohou bolet a objevit se mohou i v letních měsících. Pokud trpíte na suché rty, pečujte o ně co nejlépe. Praskliny sice nemusí bolet ihned, ale pokud si rty nebudete mazat, bolest na sebe nenechá dlouho čekat.

Proč naše ústa vysychají?

Je velmi těžké zjistit, proč jsou naše rty a ústa tolik suchá. Na vině bude nejen počasí, které panuje venku. V létě, kdy je velké teplo, se rty snadno vysuší. Suché a popraskané rty mohou být důsledkem také několika problémů v těle. Pokud máte nedostatek vitaminu B, A nebo E, projeví se to právě na pokožce.

Jestli vidíte, že máte suché rty, bude nutné zasáhnout co nejrychleji. Nejenže suché rty nejsou půvabné na pohled, ale mohou způsobit i bolest. První pomocí je hydratace. Mějte vždy po ruce balzám na rty nebo jiný zdroj hydratace. Vhodné je například kokosové nebo bambucké máslo. Zvyšte také příjem tekutin.

Zdroj obrázku: Freepik

Je dobré myslet na to, že si nemáte rty olizovat

V zimním období to bude velmi těžké, ale pokud víte, že trpíte na suché rty, nikdy si je neolizujte. V kombinaci s mrazem nebo silnějším větrem se zvýší suchost a zpomalí se proces hojení prasklých rtů. Rty můžete také regenerovat, a to pomocí několika domácích surovin. Mezi takové patří například aloe vera, kterou si můžete vypěstovat doma.

Je to rostlina, která je plná antioxidantů, jež působí skvěle na pokožku. Pomoci může také olivový olej, který dokáže zlepšit stav vašich rtů. Popraskané rty si namažte každých několik hodin a dbejte na jejich hydrataci. Pomoci může také med, který uklidní zánět a zmírní bolest. Vyzkoušet ho můžete v kombinaci s cukrem, je to skvělý peeling na již zregenerovaná ústa.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/dry-mouth-remedies