Couple Love Having Breakfast Morning Smiling

Svatba jako ideální motivace k dietě. Začít však nesmíme pozdě a bez několika důležitých zásad se výsledek nikdy nedostaví

Svatba je nejdůležitějším dnem pro většinu žen. Aby se vešly do svatebních šatů, které se jim líbí, bude třeba shodit nějaké to kilo. Předsvatební dieta je považována za dietu rychlou, která by vám měla pomoci na poslední chvíli zhubnout. Budete vypadat krásně a oslníte všechny hosty svým štíhlým pasem. Tyto diety jsou velmi běžné, protože v který jiný den vypadají ženy krásněji? Vyplatí se ale držet tento typ diety?

Zdravá strava je životní styl

Pokud potřebujete zhubnout na určitou společenskou událost, jako je například svatba, pak se pustíte do diety rychlé, která nebude obsahovat správné stravovací návyky, a je pravděpodobné, že nedostatečné bude množství živin i kalorií. To může způsobit zpomalení metabolismu a také případně další nemoci. Nemá smysl držet dietu jen na chvíli (na společenskou událost). Pokud chcete zhubnout a váhu si udržet, musíte brát zdravé stravování jako životní styl (dlouhodobé řešení) namísto diety.

Zdroj obrázku: Freepik

Motivace k hubnutí

Na druhou stranu experti uvádí, že jakákoli motivace k hubnutí je dobrá. Důležité ale je, aby náš záměr byl dlouhodobý. To znamená nezačínat krátkodobou dietu, která končí v den společenské události. Cílem je trvale změnit svůj jídelníček k lepšímu.

Za jak dlouho uvidíte první výsledky?

Odpověď zní: čím dříve začnete, tím lepších výsledků můžete dosáhnout. Nejtrvalejších výsledků lze docílit, pokud jsou změny postupné a hubnutí je zdravé, tj. přibližně 0,5–1 kg za týden. Pokud tedy nevěsta potřebuje zhubnout 5 kg, měla by na hubnutí myslet už minimálně 2 měsíce před svatbou. Samozřejmě mluvíme o zdravé stravě, nikoli o půstu nebo zázračných dietách. Ty ve skutečnosti neexistují. Pokud zbývají poslední tři týdny do svatby, i nyní můžete ještě zhubnout. Neměli byste to ale přehánět a ideální je dohled dietologa. Celkový váhový úbytek by neměl překročit 5 kg.

Zdroj: https://www.weddingnutritionist.com/wnblog/how-to-lose-weight-for-your-wedding-over-a-year-away