Sucha Pokozka3

Koronavirová doba dává zabrat i našim rukám. Věnujte jim intenzivní ozdravnou péči

Jistě jste si všimli, že současná koronavirová situace spojená s neustálým dezinfikováním rukou jim dává opravdu pořádně zabrat. Lidé trpící na suchost rukou se dostali do situace, kdy už nevědí, co by mohli pro své ruce ještě udělat, mnohdy se jim odlupují větší kusy kůže, ruce jsou suché, šupinaté a bolestivé. Pokud máte štěstí a na problémy suchých rukou netrpíte, možná jste si všimli, že jsou vaše ruce sušší, vrásčité, hrubé na dotek nebo že vám na nich občas popraská kůže. To vše je spojeno s neustálým mytím a dezinfikováním rukou. Připravili jsme pro vás tento článek zabývající se právě způsoby péče, které udrží vaše ruce i v této náročné době v perfektním stavu.

Zdroj obrázku: Freepik

Když jste doma

Pokud jste doma nebo někde, kde vám situace povoluje použít citron a med či jiné níže zmíněné prostředky, rozhodně je dobré jim své ruce svěřit. Nejlépe po každé dezinfekci rukou, nebo alespoň až dojdete domu, smíchejte v mističce trochu tekutého medu s citronovou šťávou, natřete si jimi obě ruce, zabalte je do tepla a nechte působit. Dejte medu s citronem půl hodiny čas, aby se do rukou stihly vstřebat látky s regeneračním účinkem. Jestliže se vám z nějakého důvodu nechce jít zrovna do citronové šťávy s medem, máme pro vás ještě několik alternativ. Vyzkoušet můžete také teplou ovesnou kaši, která se nanáší na obě ruce, zakrývá se, aby neutíkalo teplo, a po půl hodině se smývá stejně, jako je tomu u medu. Jako další můžete využít také kaši z vařených brambor v kombinaci s teplým mlékem, které rovněž zmírňuje podráždění.

Zdroj obrázku: Freepik

Noste neustále po ruce krém

Velmi vhodné je mít neustále po ruce neparfemovaný jemný krém, který se okamžitě vstřebá do pokožky a nezanechává ji mastnou. Samozřejmě je nutné pořídit si krém speciálně určený na ruce. Po každém mytí rukou mýdlem a hlavně po každé dezinfekci si ruce namažte, abyste zvrátili suchost, popraskání a jiné nepříjemné důsledky neustálého dezinfikování rukou. Všechny dezinfekce hodně vysušují.

Zdroj: https://www.jergens.com/en-us/blog/healthy-skin/hand-care-routine/