Peeling Zad1

Svou péči si zaslouží i pokožka na zádech. Domácí peeling ji vyčistí a projasní

Záda patří k oblastem, které při péči o pokožku nejčastěji vynecháváme. Přitom i na zádech se mohou tvořit pupínky, suchá kůže nebo zvrásnění. Připravte si jednoduchý domácí peeling, který vás všech těchto problémů při pravidelné aplikaci zbaví. Potřebovat budete jen pár ingrediencí:

  • 2 lžíce mleté skořice,
  • 2 lžíce třtinového cukru,
  • olivový olej.
Zdroj obrázku: Freepik

Peeling si dopřejte jednou týdně

Pokud nemáte třtinový cukr, můžete použít i klasický bílý krystal, nemá ale tak pevnou strukturu a výsledek nemusí být tak zřetelný. Všechny ingredience smíchejte do pasty. Záda navlhčete a pomalu začněte vtírat připravený peeling. S tím vám může pomoci druhá osoba, případně použijte kartáč s dlouhou rukojetí. Nechte peeling působit asi dvě minuty, poté ho smyjte.

Pokud je vaše pokožka náchylná k tvorbě akné, po peelingu ji ještě ošetřete antibakteriálním gelem nebo zinkovou mastí. Celý postup opakujte jednou týdně. Rozdíl pocítíte už po první aplikaci, dlouhodobých výsledků ale dosáhnete jen pravidelnou péčí. Pokud máte velmi aknózní pleť, věnujte zádům ještě větší péči.

Zdroj obrázku: Freepik

Péče o pokožku se sklony k akné

Každé ráno a večer oblast vyčistěte micelární vodou nebo šetrným pleťovým tonikem. Těžké batohy vyměňte za tašky přes rameno, protože zapařování vede k tvorbě dalších pupínků. Noste prodyšné oblečení, ideálně bavlněné. Dávejte si pozor i na sluneční paprsky a před opalováním se důkladně namažte krémem s UV filtrem.

V kosmetice hledejte panthenol, někdy označovaný jako B5. Má protizánětlivé účinky, zklidňuje a hojí pokožku. Vilín stahuje rozšířené póry, sjednocuje pleť a čistí drobné ranky, které po akné vznikají. Glycerol stahuje vrchní vrstvu pokožky a tím předchází vzniku akné. Pomůže vám i čajovníkový olej, někdy zvaný tea tree oil, který má silné antibakteriální účinky. Z dalších složek kosmetiky vám pomůže aloe vera, konopí, zelený čaj, přeslička nebo koloidní stříbro.

Zdroj: https://www.byrdie.com/body-scrub-recipes-346791