Sliced Cheese Cutting Board Wooden Table

Sýr vydrží v lednici mnohem déle čerstvý díky jednoduchým tipům. Už ho nikdy nevyhodíte

Sýr patří mezi oblíbené potraviny, ať se jedná o klasický žlutý, nebo ten s ušlechtilou plísní. Vyplatí se pak vědět, jak sýry správně skladovat, aby vydržely co nejdéle a mohli jste si na nich pochutnat. Využíváme je do různých receptů, děti je milují například na špagety. Pokud je necháte jen tak volně v lednici, mohou rychle ztratit svou chuť a také barvu. Potom už nebudou vhodné ke konzumaci.

Jak skladovat sýr, aby dlouho chutnal dobře?

Při skladování sýrů je nutné dbát hned na několik věcí, abyste si jejich chuť mohli dlouho vychutnávat. Jak tedy sýr skladovat? Vhodné podmínky mu můžete vytvořit velmi rychle, stačí si zapamatovat pouze několik pravidel. Uložte sýr hlavně do střední nebo spodní poličky, kde je nižší teplota. Nepatří do dveří lednice, kde může teplota kolísat, ani do vrchní části.

Většina druhů sýru má tendence vysychat, proto je vhodné ho umístit do nádoby, která bude vzduchotěsná a půjde dobře uzavřít. Nenechávejte sýry ani u produktů, které jsou hodně aromatické, protože sýr může snadno jejich pachy nasát a už vám nebude tolik chutnat. Jak ještě můžete prodloužit čerstvost sýru?

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci může olivový olej

Abyste sýr udrželi dlouho čerstvý, můžete ho například potřít olivovým olejem, než ho uložíte do lednice. Tato metoda je vhodná zejména v případě, že už máte sýr nakrojený a potřebujete ho ještě na další dny. I po několika dnech bude dobrý, jako byste ho zrovna koupili. Sýr byste nikdy neměli nechat zplesnivět. K tomu se hodí například kostka cukru, kterou přidáte do nádoby k sýru.

Cukr totiž umí absorbovat vlhkost, kterou sýr produkuje, a tím pádem ho udrží déle čerstvý. Stejně bude pomáhat také hrubozrnná sůl, kterou vložíte do nádoby se sýrem. Sýr pak můžete využít nejen na obložený talíř, ale bude se hodit také do různých druhů salátu nebo jako příloha k masu.

Zdroj: https://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/11-ways-keep-cheese-fresh-mold-free-for-as-long-as-possible-your-fridge-0151179/