Garlic Harvest Wooden Stump Village

Tak nevábně voní, tak ostře chutná, a přesto bychom ho měli konzumovat. Tyhle benefity převáží nad všemi negativy česneku

Česnek může mít pro řadu lidí různá negativa. Samotná jeho vůně, pokud je kvalitní, není nijak příjemná. Neodpuzuje proto jenom upíry – jak říkají různé mýty, ale i některé lidi. Problém česneku může být ale i v jeho chuti. Při mnohé je příliš silná nebo štiplavá. Opomenout potom nelze ani určitá společenská negativa po konzumaci. Česnek je z nás prostě cítit, a to není vždy příjemné. Přesto je na místě ho jíst.

Česnek je přírodní antibiotikum

Klasickým chemickým antibiotikům, tedy práškům z lékáren, je vhodné se vyhýbat, když nejsou nezbytně nutná. Naopak ty přírodní bychom měli užívat jako prevenci. Jedním z takových přírodních látek je alicin. Ten je obsažen právě v nevábně vonícím česneku. V takovém případě je na místě jeho zápach i chuť přemoci, jelikož benefity převažují nad negativy.

Co česnek umí?

Nevoní pěkně, chuť má štiplavou, ale pomáhá. Pokud jde o hlavní benefity, tak dokáže efektivně bojovat jak proti bakteriím, tak i proti různým plísňovým onemocněním. Umí také pomoci lidem, které trápí problémy s krevním tlakem i cholesterolem. Obojí dokáže velmi účinně snižovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelná konzumace česneku je také dobrá na posílení imunity. Dobrá obranyschopnost tak tělo chrání před řadou běžných nemocí. Své benefity ale v česneku najdou i ti, kteří touží po dokonalé postavě, stejně jako ti, kteří chtějí mírně zpomalit procesy stárnutí.

Nejlépe syrový

Nyní přijde pro odpůrce ne příliš potěšující zpráva – česnek je vhodné konzumovat syrový. Jedině tak si ponechá nejvíce svých benefitů. A jaké jsou možnosti? Klasikou jsou ne příliš zdravá jídla, jako topinky nebo langoše, na které se česnek v hojné míře aplikuje. Vhod však přijdou i různé česnekové pasty, hodící se k masu, nebo česnek prolisovaný, který může být základem zálivek na saláty. V této struktuře ale najde své místo i v různých pomazánkách, kam se hodí také jemně nasekaný. Pozor však na konzumaci celých velkých stroužků, které v tomto množství nemusí udělat dobře ani zastáncům.

Zdroj: Life Hacks