Model Casual Black Clothes With Colorful Makeup Gray

Tmavému oblečení vrátí sytou barvu káva nebo černý čaj

Tmavé oblečení tvoří většinou velkou část našeho šatníku. Nejenže je z módního hlediska stálé a dobře kombinovatelné, zároveň je vhodné pro ty z nás, kdo se snadno ušpiní jak u jídla, tak třeba u sportu nebo při každodenních činnostech. Nevýhodou tmavého oblečení ale je, že časem většinou začne ztrácet barvu. V tu chvíli už oblečení nevypadá tak kvalitně a reprezentativně, jak by mělo. Jak tedy látce propůjčit původní odstín? Pro odpověď nemusíte jít daleko, nejspíš se schovává i ve vaší spíži.

Faktory, které blednutí oblečení ovlivňují

Na blednutí oblečení může mít vliv hned několik faktorů. Jedním z nich je samozřejmě kvalita látky, její barvy a původ. Některé se holt vymývají snadněji než jiné. Dalším důvodem blednutí může ale být i nesprávné praní. I například přeplněný buben stav tkanin ovlivňuje. To samé platí při volbě pracího prášku. Sami musíte vyzkoušet, který vám vyhovuje. Ale některé světlé prášky mají tendenci na tmavém oblečení zanechávat bílé stopy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zařídit, aby vybledlé oblečení vypadalo opět jako nové

Pro dobarvení oblečení v obchodě najdete spoustu prostředků. Ty jsou ale často finančně nákladné nebo nemusí být nejlepší volbou pro vaši pokožku. Právě proto je dobré se prvně podívat do kuchyně. Právě tam pravděpodobně máte něco, co tento problém hravě vyřeší. Jediné, co je třeba najít, je káva či černý čaj. Právě tyto dva oblíbené nápoje zvládnou oblečení hravě dobarvit, a to ještě přírodním způsobem. Pro obnovení vybledlé barvy stačí půl až jedna sklenice a oblečení bude jako nové. Tekutinu navíc můžete vložit jak přímo do bubnu pračky, tak do dávkovače pracího prášku.

Na co si při barvení čajem a kávou dávat pozor

Buďte ale opatrní. Káva s čajem opravdu dost barví, a proto si dávejte pozor, abyste do pračky nedali světlé oblečení. Došlo by k nevratnému poškození.

Zdroj: https://coffeeaffection.com/how-to-dye-fabric-with-coffee/