Toaletu rozzáří bělidlo, jedlá soda nebo ocet
Čistá domácnost je vizitkou toho, kdo v ní žije. Nečistoty, zápach nebo nepořádek odradí kdekoho. Co ale může být poslední kapkou? Špinavá, až zažloutlá toaleta. Pohled na záchod v takovém stavu může vyvolat pohoršení. Někdy nastane situace, kdy se objeví na záchodě odolná skvrna, která nejde vyčistit. Zbavit se jí jde většinou až použitím chemických a agresivních čisticích prostředků. Ty mají negativní dopad na přírodu, životní prostředí, domácí mazlíčky i na nás. Jak efektivně a šetrně odstranit tyto nečistoty z toalety?
Žluté skvrny odstraní bělidlo
Narazíte-li na zažloutlá místa na záchodové míse nebo prkénku, stačí použít bělidlo. To se postará o to, aby odstranilo zažloutlý film od vodního kamene. Použitím bělidla se zbavíte také bakterií nebo plísní. Do zhruba čtvrtiny šálku nalijte bělidlo a prolijte jím okraje záchodové mísy. Následně tyto okraje vyčistěte pořádně záchodovou štětkou. Bělidlo můžete také vlít do kbelíku, kde jej následně zředíte s vodou. Do tohoto kbelíku nebo větší nádoby vložíte záchodové prkénko na 15 minut. Poté jej dočistěte, opláchněte vodou a po skvrnách nebude ani stopa.
Jedlá soda
Bělidlo ale nepatří mezi ekologické čističe, i když se jedná pořád o schůdnější variantu než chemické prostředky z obchodů. Jiná písnička je jedlá soda. V kombinaci s vodou vytvoříte pastu, která se aplikuje společně s obyčejným tekutým mycím prostředkem. Nechte 15 minut působit na povrchu mísy i prkénka. Po uplynutí patnácti minut otřete mokrým hadrem.
Ocet jako jistota
Dalším osvědčeným pomocníkem v domácnosti je ocet. Nejenže dezinfikuje toaletu, ale zbaví vás vodního kamene. Ocet aplikujte na papírové utěrky, kterými obložíte záchodové prkénko i mísu. Po dvou hodinách se zbavte těchto papírových utěrek a dočistěte toaletu. Základem je ale pravidelná údržba a čištění toalety, aby se nehromadily usazeniny a špína. Nezapomínejte vždy setřít zbytky mokrých míst.
Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/bathrooms/how-to-clean-a-toilet/