Juicy Delicious Meat Cutlets Dark Table Russian Cuisine (1)

Tradiční karbanátky vylepší trocha koření a hořčice

Mleté na všechny způsoby? V mnoha rodinách je mleté první volbou pro jednoduchost a rychlost přípravy. Připravit karbanátky rozhodně není žádná věda. Smíchá se mleté maso s kořením a koule nebo placky se osmaží v pánvi. Říkáte si, že takto vypadá ideální večeře? Ano, když se karbanátky nerozpadnou a nejsou tuhé jako štoudev. A taky, když nechutnají pořád stejně, protože po čase se jich každý přejí. Jak ozvláštnit recept, aby rodina zase nechtěla nic jiného?

Karbanátky jako od babičky

Připravují se v každé rodině a nechybí na svátečním stole při návštěvě u babičky, které je připravují vždy s velkou pečlivostí. Často si melou v mlýnku maso z místního řeznictví, aby bylo jemné a nebylo příliš tučné. K masu přidávají tradičně vejce, směs osolí a opepří a koule obalí ve strouhance. To je vše, takto chutnají dobře, ale mohou po čase nudit. Čím ozvláštnit mleté maso, aby se potěšily chuťové pohárky?

raw-meatballs-chopping-board
Zdroj obrázku: Freepik

Koření dodá šmrnc

Říká se, že tradiční karbanátky není třeba dochucovat kořením, aby vynikla chuť kvalitního masa. To je samozřejmě pravda, ale ozvláštnit se může i delikátní maso, aby mleté řízky neztratily u členů rodiny na atraktivitě. Velmi dobře chutnají se špetkou sladké papriky, samozřejmě milovníci chilli mohou sáhnout po pálivé. Trocha uzené papriky dodá netradiční chuti, stejně jako exotické kari, sušený česnek či muškátový oříšek. Sáhnout se může též po klasickém výběru bylinek, jako jsou majoránka, oregano, tymián nebo bazalka.

Přidejte hořčici!

Jak dodat karbanátkům pověstný říz? Může se přidat cibule, je však vhodnější ji před přidáním k masu osmahnout. V takovém případě musí zchladnout, než se přidá do směsi. V některých receptech nedají dopustit na čerstvý česnek, s tím však opatrně, může při smažení zhořknout. A čím tedy ochutit mleté řízky, aby měly pověstné grády? Hořčicí! Francouzská pikantní hořčice je výtečnou volbou, uvidíte sami, jak dobře tyto karbanátky chutnají s chlebem při posezení u piva.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/6-tips-for-making-the-best-meatballs-tips-from-the-kitchn-207272