Smoothies 2253423 1920

Tři recepty, které posílí imunitu a díky tomu skvěle bojují proti chřipce a nachlazení

Chcete posílit imunitní systém a vyhnout se nepříjemnému nachlazení a chřipce? V takovém případě vyzkoušejte některý z uvedených receptů na chutné a hlavně účinné koktejly se složením pro snížení rizika chřipky. Samozřejmostí by pak mělo být i dodržování zdravého životního stylu, kdy riziko onemocnění zmenšíte skutečně na minimum. 

Koktejl z červené řepy

Během nachlazení a chřipky stojí za to sáhnout po koktejlu z červené řepy. Tato zelenina je bohatá na mnoho vitaminů a silné antioxidanty, které mají protizánětlivé vlastnosti, takže čistí tělo od toxinů. V případě, kdy je červená řepa kombinována s ovocem a zeleninou obsahující vysoké množství vitaminu C, bude působit jako skutečné přírodní antibiotikum a efektivní způsob pro posílení imunity. 

A jak si připravit koktejl z červené řepy? Do mixéru vložte jednu velkou červenou řepu, jedno zelené jablko, hrst špenátových listů a dvě okurky. Vše důkladně promixuje, promíchejte a je to hotové.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dýňový koktejl

Stejně účinným způsobem léčby nachlazení je koktejl z dýně, která přirozeně obsahuje velké množství betakarotenu a výživné mastné kyseliny. Všechno jsou to látky s protizánětlivými vlastnostmi. Pro maximální účinek stojí za to přidat zázvor s hřejivými vlastnostmi a kurkumu ke snížení tvorby a šíření zánětu. 

Příprava koktejlu z dýně je také velmi jednoduchá a celý proces zvládnete za pár minut. V mixéru rozmixujte jednu středně velkou oloupanou dýni, k tomu přidejte zhruba dva citrony, kousek zázvoru a čajovou lžičku kurkumy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Koktejl z granátového jablka a citrusů

Citrusy, hlavně grapefruit a citrony, jsou vynikajícím zdrojem důležitého vitaminu C, který zvyšuje imunitu a pomáhá v boji proti nachlazení. Zároveň dodávají tato ovoce tělu velkou podporu energie díky glukóze, kterou obsahují. Přidejte k těmto přísadám kapustu, která je protizánětlivá a obsahuje spoustu antioxidantů. 

Příprava chutného koktejlu z granátového jablka s citrusy: V mixéru smíchejte vyloupaná semena granátového jablka, dva grapefruity, jeden citron a spoustu čerstvé kapusty. Všechno důkladně promixujte a konzumujte v čerstvé podobě. Vyplatí se připravit si takový nápoj párkrát do týdne hlavně během náročného období, kdy se všude okolo objevují chřipky a nachlazení. Uvidíte, že díky silnému imunitnímu systému budete skutečně odolní.