Restaurant Setting With Wooden Chairs Tables Beautiful View

„Tyhle maminky u nás mají stopku, personál je okamžitě vyhodí,“ svěřil se provozovatel restaurace

„Moje restaurace, moje pravidla. A pokud ji chceš navštívit s dětmi, budeš je respektovat jak ty, tak hlavně tvoje děti.“ Takto rázně se k problémům dětí v restauračních zařízeních staví hospodský Ondřej. Vzhledem k předchozím kauzám si přál zůstat v anonymitě, stejně jako nechtěl zveřejnit jméno svého podniku.

Nejlépe bez dětí

Máme možnost volby. Můžeme jít na asijskou, mexickou, českou, indickou i jakoukoliv jinou kuchyni. Můžeme jít ke stánku, do nóbl restaurace, do pivnice i do bistra. A stejně tak, pokud máme děti, můžeme jít tam, kde jsou vyloženě baby friendly. Tam, kde mají přebalovací pulty, židličky, dětské koutky, hračky i personál a návštěvníky takové, aby vše psychicky zvládli.

Pro rodiče bez dětí

Moje restaurace není určena dětem. Nic pro zpříjemnění jejich pobytu zde prostě nemám. Už to by mělo různé maminky a tatínky s jejich ratolestmi odradit. Naopak by můj podnik měl být pro ně tím pravým místem ve chvíli, kdy si chtějí od dětí odpočinout a mít pár hodin jenom pro sebe. S talířem a skleničkou něčeho dobrého.

Zdroj obrázku: Freepik

Děti k nám chodí, personál je vyhazuje

Pravidla naší restaurace máme jasně sepsaná na webu, stejně jako jsou vyvěšena hned u dveří. Je jimi doplněn i jídelní lístek. Proti vychovaným rodičům s vychovanými dětmi nic nemáme. Chceme, aby se děti chovaly jako slušní dospělí. Tak jako má personál pokyn vyhodit nevhodně se chovajícího, křičícího opilce, má pokyn vyhodit i nevhodně se chovající rodiče s jejich dětmi.

Jasná pravidla

Ne, nesmí se u nás v botách stavět na židle, nesmí se u nás lézt po stolech. Přebalování jinde než na WC je u nás v restauraci tabu. Děti (ani za ruku se svými rodiči) nesmí chodit po jídelně, obtěžovat hosty nebo se plést číšníkům pod nohy. Hlučnost by měla odpovídat běžnému hovoru dospělých.

Zlatě, když se kouřilo…

Lituji, že byl zaveden zákaz kouření. Jinak bych cigarety ihned povolil. Spolehlivě bych rodiče s dětmi odradil, protože nikdo soudný by do zakouřeného prostředí své dítě nebral.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Ondřeje.