Flour Seeds Nigella Sativa Two Spoons Burlap Oil Bottle Twigs Kalingini With Blue Flowers Green Leaves Wooden Board Background

Účinky černého kmínu jsou známy od starověku. Uleví při nadýmání a zajistí nádhernou pokožku

Semínka kmínu se používají většinou při vaření, ale kmín má spoustu zdravotních výhod, které byste mohli využít ve svůj prospěch. Můžete se s jeho pomocí například zbavit nadýmání nebo bolestí břicha. Můžete ho tak používat nejen v kuchyni, ale také v jiných oblastech, protože obsahuje spoustu látek, které mohou pomoci. Co v černém kmínu najdete a co je to vlastně za rostlinu?

Černý kmín je jedinečná rostlina

Černý kmín je rostlina, kterou znali již staří Egypťané. Pěstuje se v mnoha částech světa, někde dokonce i jen jako dekorace. Byla by ale škoda nevyužít jeho vlastnosti, které jsou v mnoha ohledech skvělé pro lidské tělo. Černá semena obsahují mnoho látek, které naše tělo využijí. Jsou plná flavonoidů, vitaminů skupiny B nebo i dalších látek, které vyčistí naše tělo.

Můžete si z černého kmínu vyrobit například odvar nebo i jiné nálevy, které můžete popíjet během celého dne. Využívat ho můžete nejen při vaření, ale je součástí také domácí kosmetiky. Je lepší používat přípravky, které si vyrobíte doma, protože jedině tak máte jistotu, že v nich nebudou chemické látky, které vašemu tělu rozhodně neprospějí. Kmín zlepšuje činnost trávicího systému a pomůže vyčistit žaludek i střeva.

Zdroj obrázku: Freepik

Kmín zlepší stav pokožky a vyčistí tělo

Především dámy budu nadšené z účinků černého kmínu. Působí blahodárně na naši pokožku, a vyplatí se tak udělat si peeling nebo nálev právě z tohoto koření. Obsahuje selen, který vás pročistí a zároveň pokožce dodá svěží vzhled. Při vaření ho můžete přidat do různých pokrmů.

Černý kmín se hodí k sýrům, paštikám nebo ho můžete přidat do salátů. Omáčky nebo polévky příjemně dochutí, ale pokud ho ještě nemáte vyzkoušený, rozhodně to doporučujeme. Nejzdravější je ve studené podobě, protože si uchovává všechny zdravé látky. Vyzkoušejte ho a uvidíte, že ho zařadíte mezi ostatní velmi často používané bylinky a koření.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6535880/