Young Girl Is Holding Cleaning Product Gloves Rags Basin White Wall

Úklid trvá dlouho a nebaví nás. Naštěstí existují šikovné triky, které ho usnadní

Čištění koupelny nebo úklid kuchyně jsou činnosti, které nejsou u nikoho oblíbené. Věnujeme tomu příliš času, přitom existují triky a tipy, díky kterým bude úklid probíhat rychleji. Kdo má doma rád pořádek, ale nerad uklízí, vezme brzy tyto metody za své a úklid díky tomu bude rychlejší a možná vás bude i bavit.

Jestli se potřebujete zbavit usazenin z kohoutku, použijte ocet

U kohoutků můžete namočit ručníky do octa, a jimi pak kohoutek obalit. Díky tomuto triku odstraníte rez i ostatní usazeniny a kohoutky se budou znovu lesknout. Nechte ručníky a ocet působit asi třicet minut, nakonec opláchněte teplou vodou. Uvidíte, jak budou zářit. Bílá vana je krásným doplňkem každé koupelny. Postupem času ale může zežloutnout a bude působit sešlým dojmem.

Zdroj obrázku: Freepik

I tady existuje jednoduchá metoda, jak vybělit vanu, aby vypadala jako nová. Stačí do vany vložit několik bavlněných kuliček, které namočte do bělidla. Nechte přes noc působit, ráno vyčistěte houbou, abyste odstranili zbytky kuliček. Je to ideální trik pro starší koupelny, kde se usadily nečistoty.

Pokud toužíte po zářivém zrcadle, použijte i tady ocet

Kombinace vody a octa zařídí, že budete mít v koupelně zářivá a čistá zrcadla. Ocet má totiž jedinečné vlastnosti, které dokážou vyčistit snad každý povrch. Na zrcadla a skla používejte nejlépe staré punčochy nebo staré noviny, kterými povrch dokonale vyleštíte. Pokud máte vysoké stropy nebo stěny, může být problém vysmýčit veškeré pavučiny, které se tam objeví. I tady pomůže jednoduchý trik. Namočte mop do kbelíku s vodou a jeho pomocí stěny vyčistěte.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli máte kolem domu žulové desky, můžete je vyčistit pomocí hadříku, který namočte do vodu s mycím prostředkem na nádobí. V kuchyni nebo koupelně máme většinou obyčejné dlaždice, na kterých se kvůli vnějším vlivům může objevit plíseň. Tu odstraníme pomocí sody a zubního kartáčku.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/g2550/best-cleaning-tips/