Kava1

Vliv kávy na lidské zdraví vědci stále zkoumají, v tom hlavním se ale shodnou

V posledních letech proběhlo několik výzkumů, které měly zjistit vliv kávy na naše tělo v závislosti na tom, jestli jsme si ho dali před snídaní, nebo až po jídle. A výsledky jsou překvapivé. Pití kávy má určitě mnoho zdravotních výhod, je ale nutné dodržet několik pravidel, aby káva působila tak, jak má.

Jestli pijete kávu ještě před snídaní, je to špatně

Jak výzkumy ukázaly, pití kávy nalačno může narušit metabolismus. Platí to hlavně pro ty, kteří si kávu dají ráno po špatném spánku, protože potřebují dodat energii unavenému tělu i mysli. Místo toho mu ale můžete ještě více uškodit. Lidé, kteří se tohoto výzkumu zúčastnili, v plných padesáti procentech měli vyšší cukr. Neznamená to ale, že byste se kávy měli nadobro vzdát. Jen je nutné se nejdříve najíst a kávu si dopřát později.

Zdroj obrázku: Pixabay

Snídaně vás nabije na celé dopoledne a svou kávu si můžete dát po obědě nebo k odpolednímu zákusku. Dávejte ale pozor, jak kávu pijete. Pokud si do ní přidáváte cukr, zákusek už by neměl být tak sladký. Přemíra cukru zdraví škodí, tloustne se po něm a navíc si na něm můžete vytvořit závislost.

Káva by se měla pít i bez mléka a hlavně horká

Podle mnohých baristů je nutné si kávu dávat bez cukru i mléka. A nejlepší je vypít ji ještě horkou, na několik doušků. Někteří lidé ji ochutnají ve velmi brzkém věku a zachutná jim natolik, že se jí nedokážou vzdát. Důležitá je kvalita kávy, rozhodně se nevyplatí jezdit pro ni do supermarketů, ale najděte si obchůdek, kde mají na výběr kvalitní kávy z různých zemí a kde vám prodavač podá cenné informace.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nutné je kávu pravidelně míchat. Káva totiž obsahuje sladké tóny, které se dostanou na samé dno, a jak kávu pijeme, stává se sladší. Pokud si kávu chcete vychutnat od začátku, před každým napitím ji zamíchejte. Káva by neměla vychladnout, jinak nebude dobrá. Její chuť se totiž s teplotou mění.

Zdroj: https://www.handpresso.com/en/blog/how-do-you-drink-your-coffee-n81