Happy Woman Checking Freshness Her Breathing

Vrásky kolem úst vyhladí masáž a kosmetika bohatá na prospěšné látky

Někteří lidé mají své vrásky rádi. Asi nepřekvapí, že se mezi ně řadí zejména životní optimisté a lidé usměvaví. Pro jiné jde o noční můru, s níž je třeba bojovat všemi dostupnými zbraněmi. V těch extrémních případech volí dokonce takové metody, které jsou zdraví škodlivé. V tomto článku se zaměříme hlavně na problémové partie kolem úst, se kterými se mnozí potýkají. Ta dobrá zpráva je, že při vhodné péči lze vzniku vrásek v této oblasti předcházet, a poradit si jde i s těmi, které už se ve tváři objevily.

Rizikové faktory

Pojďme se nejprve podívat na rizikové faktory, které vznik vrásek nejen kolem úst zapříčiňují. Kromě věku, pochopitelně, se kterým není možné nic udělat. Do tváře se nám podepíše nezdravý životní styl, tedy zejména nadměrná konzumace alkoholu a kouření. Nepomáhá ani nedostatek pohybu a s ním často spojená nadváha či obezita. Více vrásek také mívají ti, kteří se nezodpovědně opalují, tedy nepoužívají opalovací krémy nebo pobývají v létě na přímém slunci během poledne. Kombinace těchto faktorů je pak pochopitelně ještě horší.

Zdroj obrázku: Freepik

Prevence

Z předchozích řádků tak nějak přirozeně vyplývá, že pokud nechcete mít vrásky, měli byste se starat o své tělo jako celek, a ne se jen zaměřovat na pokožku, případně na její nejvíce exponované partie. Ale vráskám kolem úst se dá efektivně předcházet také používáním vhodné a citlivé kosmetiky. Vyhněte se nadužívání make-upu, kůže pod líčidly trpí bez ohledu na to, jak šetrné šminky jsou.

Co s vráskami?

Pokud už se vám vrásky kolem úst objevily, nezoufejte. Zjemnit, nebo dokonce úplně vyhladit je můžete jemnou masáží. Tu je možné doplnit krémem proti vráskám, případně některým z kvalitních olejů, jako jsou kokosový nebo olivový. Dáváte-li přednost komerční kosmetice, nejvhodnější jsou krémy obsahující kyselinu hyaluronovou, retinol či peptidy, nejlépe v kombinaci s vitamínem C.

Zdroj: https://ro.co/health-guide/get-rid-of-wrinkles-around-your-mouth/