Vysoký cholesterol trápí velké procento populace, pomoci si přitom lze tou nejchutnější cestou

Vysoký cholesterol v krvi v dnešní době trápí poměrně vysoké procento populace. O důvodech, proč tomu tak je, můžeme jen diskutovat. Možná za něj může sedavý způsob života většiny z nás, možná špatné stravovací návyky či další problémy moderní doby. Když už vás ale vysoký cholesterol trápí, měli byste vědět a brát na vědomí, že vám ho nepomohou snížit jen prášky od lékaře. Chce to pravidelný a každodenní pohyb, ale také pomůže zvýšit příjem níže uvedených potravin.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek

V hodinách, kdy se zrovna nechystáte nikam mezi lidi, je velmi dobré vsadit na stroužek česneku, který si můžete jen tak nakrájet na tenké plátky na chleba s tvarohem, žervé, taveným sýrem nebo třeba smetanovým sýrem. Uvařit si můžete také oblíbenou česnečku a další česnekové pochutiny. Česnek nejen že snižuje hladinu cholesterolu v krvi, ale také je protizánětlivý a preventivě působí proti zánětu v cévách. Kromě toho obsahuje také mnoho vitaminů a minerálů.

Mastné mořské ryby

Mastné mořské ryby jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které hrají významnou roli při snižování cholesterolu v krvi. Mimo jiné snižují také vysoký krevní tlak. Nejlépe uděláte, když si koupíte sledě, sardinky, makrelu nebo čerstvého lososa. Vybírat samozřejmě můžete z mnohem širšího výběru, ale tyto ryby obsahují nejvíce látek pro snížení cholesterolu v krvi. Připravit si je můžete pečené v troubě, ale i na grilu či smažené na pánvi, záleží na vás, jak se rozhodnete si na rybách pochutnat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Další potraviny

Výše uvedenými potravinami výčet rozhodně nekončí. Pokud vás honí mlsná, sáhněte po hořkém kakau nebo po hořké čokoládě, i tyto produkty snižují cholesterol v krvi. Jen si dejte pozor na to, abyste to s konzumací nepřehnali a nemuseli začít snižovat cukr v těle. Jako další byste měli vyzkoušet řepkový olej a sóju, ze které se dělá hned několik produktů.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/13-foods-that-lower-cholesterol-levels