Chrapani1

Chrápání dohání k šílenství. Naštěstí má tento ožehavý problém snadné řešení

Je chrápání vašeho partnera tím, co vás každou noc přivádí k šílenství? Možná už jste vyzkoušeli všechny přípravky z lékárny i babské rady, které však vůbec nepomohly. Nebojte, tento problém má snadné řešení. Nenechte chrápání zničit váš vztah a dopřejte si dobrý spánek po celou noc.

Co je chrápání?

Téměř každý někdy chrápe a ve většině případů to není nic škodlivého. Chrápání nastává, když během spánku nemůže nosem a krkem volně proudit vzduch. Kvůli tomu vibrují okolní tkáně, které produkují zvuk známý jako chrápání. Lidé, kteří chrápou často, mívají více nosní či krční tkáně nebo příliš poddajnou tkáň, která je náchylnější k vibracím. Hladkému dýchání může bránit také poloha jazyka.

Pokud v noci pravidelně chrápete, může to narušit kvalitu vašeho spánku, což vede k denní únavě, podrážděnosti a zvýšeným zdravotním potížím. A pokud kvůli vašemu chrápání nemůže spát váš partner, může to způsobit i problémy ve vztazích. Naštěstí není spaní v oddělených ložnicích jediným řešením tohoto problému. Existuje mnoho jednoduchých způsobů, jak se chrápání zbavit.

Zdroj obrázku: Freepik

Co způsobuje chrápání?

Protože lidé chrápou z různých důvodů, je důležité pochopit příčiny chrápání. Jakmile pochopíte, proč chrápete, můžete najít správné řešení pro klidnější spánek. Mezi nejčastější příčiny patří věk, nadváha, způsob držení těla, alkohol, kouření, poloha, ve které spíte, problémy s nosem a dutinami a některé léky (např. sedativa).

Jak zatočit s chrápáním

Na trhu je přemíra různých přípravků proti chrápání, že vybrat jeden účinný je téměř nadlidský výkon. Nejjednodušší způsoby, jak se chrápání zbavit, však nenajdete v žádné lékárně, ale stačí se zaměřit na svůj životní styl a ochotu změnit některé své zvyky.

Zdroj obrázku: Freepik

Nechte se inspirovat:

  • Zvedněte hlavu. Zvednutí hlavy o pár centimetrů usnadní dýchání a povzbudí váš jazyk a čelist k pohybu vpřed, což zabrání, nebo alespoň zmírní chrápání.
  • Změňte polohu. Nespěte na zádech, ale na boku. Jestli s tím máte problém, našijte si do zad pyžamového svršku tenisový míček.
  • Udržujte správnou vlhkost. Vzduch v ložnici by měl být vlhký. Suchý vzduch totiž dráždí sliznici nosu a krku. V tomto případě může pomoci zvlhčovač vzduchu.
  • Změňte životní styl. Pokud kouříte, přestaňte. Před spaním nejezte těžká jídla a nepijte příliš mnoho alkoholu. Chrápání zvyšuje i konzumace mléčných výrobků. Začněte cvičit a shoďte pár nadbytečných kil.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/snoring-remedies