195

Zbavit se doma cigaretového zápachu pomůže důkladný úklid a přírodní vůně

Cigaretový kouř může být v interiéru vašeho domova obrovský problém. Z tohoto důvodu je dobré kouřit jen venku, protože uvnitř se dostane kouř do nábytku, stěn i podlahy a už se ho nikdy nezbavíte. Jestli kouříte v bytě, musíte se alespoň držet některých pravidel. V opačném případě budete mít doma neustále nepříjemný zápach.

Pravidelné větrání

Tohle je naprostý základ. Vždy při kouření i po něm otevřete okna. Čerstvý vzduch vás zbaví většiny zápachu a kouře. Velmi důležité je pravidelně větrat, abyste měli doma neustále čerstvý vzduch. Jestli to neuděláte, zápach bude nesnesitelný a vzduch velmi těžký.

Pravidelný úklid

Čištění podlahy, nábytku i praní záclon zajistí, že vám to bude doma vždy vonět. Nezapomínejte ani na čištění pohovky, ve které se drží hodně zápachu z cigaret. Využijte k tomu i vodní vysavač nebo profesionální služby, abyste se zápachu vážně zbavili a užili si svěžesti.

58122
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění vzduchu

Využijte látky, jako je ocet, káva, aktivní uhlí nebo bobkový list. Všechny tyto suroviny absorbují přirozeně zápach. Stačí, když dáte trochu ingrediencí do misky a položit někde v bytě. Nepříjemná vůně zmizí, aniž byste museli investovat do chemických osvěžovačů vzduchu. Pořídit si můžete také čističku vzduchu, která se o všechno postará.

Čištění textilu

Záclony, koberce, polštáře nebo pohovka absorbují nejvíce cigaretového kouře. Právě z tohoto důvodu je musíte pravidelně čistit a udržovat dokonale čisté. Kuřáci si musí dávat pozor na to, aby pravidelně udržovali svůj domov čistý, a to platí pro celý domov.

Využijte přírodní vůně

Přidejte do svého domova vůně, které budou přirozeně maskovat zápach z cigaret a ještě vám přinesou vůni. Použít můžete vonné svíčky (např. s vůní citronu, skořice nebo eukalyptu). Tyto vůně jsou ideální pro maskování cigaretového kouře. Vyzkoušejte několik metod a uvidíte, jaká vám bude fungovat nejvíce.

Zdroj: https://ionmax.com.au/blogs/resources/how-to-get-rid-of-cigarette-smoke-odour-indoors