Zehleni1

Žehlení košile bývá noční můrou. S naším postupem to bude hračka

Reprezentativní vzhled je u některých povolání důležitý a správně vyžehlená košile je základ. Péče o tyto svršky je však často k vzteku, a to zejména při snaze zbavit se všech přehybů, které vzniknou při praní a sušení. Ať se snažíte, jak chcete, vždy se najde místečko, které i po důkladném přežehlení zůstane zkrabatělé nebo tvarované jinak, než má být. Máme jednoduchý návod, díky kterému budou vaše košile a halenky vypadat jako byste si je právě vyzvedli z čistírny.

Zdroj obrázku: Freepik

Začínejte odshora

Zkušené ženy (i muži) ví, že se začíná od límce. Pečlivě jej natáhněte na žehlicí prkno a přejeďte špičkou žehličky z obou stran. Nezapomeňte na část, kde se spojuje límec se zadní částí košile. Ještě zbývá naznačit přehyb na kravatu či motýlka a jsme s límcem hotovi. Pokračujeme žehlením rukávů. Natáhněte je v celé jejich délce na podložku a pečlivě srovnejte podle švů. Přejeďte je celou plochou žehličky, taktéž z obou stran. Nevynechejte místo mezi knoflíčky, právě tam často vznikají nevzhledné přehyby. 

Zdroj obrázku: Freepik

Největší plochy si nechte na konec

Po rukávech přijde ta příjemnější část – zadní strana košile. Zde není moc míst, kde by mohlo dojít k pomačkání, a tak se příjemněji žehlí. Nejlepší je mít košili rozepnutou a přední části odhrnout do stran, aby se nezažehlily přehyby, které neuvidíte. Pečlivě přejíždějte po zádech košile a užívejte si, že nemusíte moc hlídat, kde se to zase muchlá. Po odpočinkové zadní straně se vrhneme na přední část. Zde kontrolujte hlavně švy u ramen a opět plochu mezi knoflíčky, to jsou totiž místa, na kterých ulpí zrak při setkání jako první. Na závěr košili zapněte a zkontrolujte, zda jste některé skryté místo nevynechali. Košile po vyžehlení zásadně věšíme na ramínko – složená ve skříni by se opět stala adeptem na další žehlení.

Zdroj: https://www.realmenrealstyle.com/shirt-ironing-guide/