Funny Portrait Girl Warm Cap Through Snowy Car Glass During Winter Family Road Trip

Zimní sezóna se blíží a s ní výlety za sněhem. Nezapomeňte se předem nachystat

Zima je obdobím, kdy se hodně lidí vydá společně s rodinou na výlet. Možná se budete chystat na dovolenou na hory, proto je dobré vědět, co si s sebou sbalit, aby vám to nechybělo. Během výletu už je potřeba mít všechno potřebné u sebe, abyste mohli v klidu vyrazit na lyže. Není dobré pamatovat jen na dobré oblečení, ale samozřejmě je to základ.

Na zimní radovánky se budete muset teplé obléct

Na lyžování, sáňkování nebo bobování budete potřebovat kvalitní lyžařskou bundu a kalhoty nebo přímo kombinézu, která vám ušetří mnoho času s oblékáním. Záleží na každém, pro jaký typ oblečení se rozhodne. U bund je dobré věnovat pozornost membráně, stejně jako u kalhot. Tyto membrány jsou ochranou před případnou vlhkostí.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je také spodní prádlo. Většina lidí si na lyže oblékne kvalitní spodní termoprádlo, které je nejen vzdušné, ale také dobře odvádí pot. Pomáhá udržovat stálou tělesnou teplotu a díky němu se nebudete potit ani při největším pohybu. Určitě při lyžování nechcete myslet na to, jestli jste se správně oblékli. Užívejte si jízdy po bílém sněhu. Vybírejte nejen podle vkusu, ale dejte si pozor také na velikost.

Další součástí oblečení jsou boty nebo rukavice

Nedílnou součástí lyžařské výbavy jsou také rukavice, boty, brýle a helma. Boty na zimní radovánky by měly být velmi kvalitní, rozhodně na nich nešetřete. Musí mít kvalitní kožíšek a také je dobré je před každým výletem impregnovat, aby vydržely vlhkost. Rukavice jsou, stejně jako bunda, neméně důležité.

I u nich koukejte na membránu, která zaručí, že vám do nich nepoteče. Ochránit by vás měli také před větrem nebo mrazem. Pokud je vám zima častěji, kupte si palcové rukavice. Pro ty, kterým zima nebývá, budou stačit prstové. Brýle a helma patří mezi ochranné prvky, které by na sjezdovce neměly chybět. Nebojte si vybrat takové, které budou dobře vidět.

Zdroj: https://practicalwanderlust.com/cold-weather-travel-winter-packing-list/