Afta

Bolestivé vřídky v ústech vyléčí jednoduchá a dostupná medicína: černý čaj

Známe to snad všichni. Nepříjemná prasklina v koutku úst nebo bolavé afty v dutině ústní. Takové nepříjemné vřídky můžete léčit velmi dlouho a jen těžce se rychle zahojí. Vyzkoušejte skvělý tip na účinnou léčbu pomocí černého čaje. Proč tento skvělý trik pomáhá tak rychle?

Proč vznikají afty?

Někteří lidé netrpí na afty vůbec, jiným se malé vřídky v ústech dělají i jednou měsíčně. Pokud na ně trpíte, je možné, že je tvorba aft dědičná. Může na ni mít vliv i stres nebo nedostatek živin či vitamínů. Často afty, lidově řečeno opary, vznikají také s nedostatkem železa nebo kyseliny listové v těle. Svou dutinu ústní můžete poranit i ostrým jídlem nebo smaženým povrchem potravin.

Zdroj obrázku: Freepik

Na všechny tyto bolestivé oděrky vám lehce pomůže černý čaj. Ten totiž obsahuje kyselinu tříslovou, která dokáže vyléčit různé vřídky nebo zánětlivá místa. Poradí také s hnisající ránou a pomůže od nepříjemné bolesti. Pití černého čaje vám pomůže od aft v ústech už po třech dnech.

Jak čaj aplikovat?

Uvařte si klasický černý čaj, který jistě máte ve své kuchyni. Nechte ho trochu vychladnout, teplý čaj totiž bolest zintenzivní. Tento černý hořký čaj pijte ráno a během dopoledne, uvařte si klidně až tři šálky denně. Vyvarujte se však pití silného černého čaje ve večerních hodinách, může vám způsobit nespavost. A rána se nejlépe hojí právě v době spánku, kdy tělo regeneruje.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zvýšit intenzitu léčby?

Pokud se chcete zbavit nepříjemného aftu co nejdříve, můžete léčbu černým čajem ještě více zintenzivnit. Uvařte si klasický černý čaj, sáček louhujte jen v malém množství vody. Po asi třech minutách sáček z vody vyndejte a nechte ho vychladnout. Poté si přiložte sáček asi na osm minut přímo na jazyk nebo nejlépe k místu, kde vás vřed trápí. Nechte působit a po vyjmutí nejezte ani nepijte zhruba půl hodiny. Jedině tak bude léčba skutečně intenzivní a látky se z čaje lépe vstřebají do vašeho těla. Rána se pak rychle zahojí.

Zdroj: https://ada.com/conditions/aphthous-ulcers/