Summerfield 336672 1280

Jak dosáhnout přírodní cestou tmavšího odstínu vašich vlasů

Přes stále více se rozšiřující nabídku kosmetických přípravků produkovaných různými firmami, které jsou na trhu k dispozici, se stále větší množství lidí obrací zpět k přírodě a hledá přírodní cesty, pomocí nichž se mohou sami starat o své zdraví a svůj vzhled.

Nejinak je tomu u vlasů, a to zejména u žen, i když stále přibývá i mužů, pro které je péče o vlasy také přirozenou součástí jejich života.

Ne vždy si však uvědomujeme, co vše má na vzhled a kvalitu našich vlasů přímý vliv. Vlasy samotné i pokožku hlavu negativně ovlivňuje zejména

  • nevyvážená, nevhodná strava
  • pravidelné časté kouření
  • stres, a
  • dlouhodobé vystavení prudkému slunci.

Chcete-li dosáhnout toho, aby vaše vlasy byly tmavší, a nemáte důvěru v prodávané barvy kvůli chemickým látkám, které obsahují, poradíme vám, jak podobného efektu dosáhnout přirozenou cestou.

Výhodou přírodních metod barvení vlasů je to, že se vyhnete případným nežádoucím účinkům chemických barev, které mohou vlasy například hodně vysušit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Níže uvedené metody byly používánu již předchozími generacemi, které byly více spojeny s přírodou a neměly k dispozici moderní přípravky. Popsané postupy jsou osvědčené a nemusíte se tedy bát vyzkoušet je i na sobě.

Černý čaj

Černý čaj je sám o sobě malý přírodní zázrak, který má řadu pozitivních účinků, působí jako účinný antioxidant a chrání také srdce a cévní systém před některými onemocněními.

Kromě výše uvedeného lze však černý čaj použít i ke ztmavení vlasů. Čaj uvařte klasickým způsobem, nechte jej vychladnout na příjemnou teplotu a poté jím přelijte suché vlasy. Nechte jej působit 20 minut a poté vlasy umyjte tak, jak jste zvyklí. Doporučuje se opakovat tento proces jednou týdně.

Šalvěj

Šalvěj se již po dlouhou dobu používá pro oddálení nebo případně zmírnění šedivých a bílých vlasů. Listy šalvěje mají ten účinek, že umí poměrně rychle a přirozeně dosáhnout tmavšího zabarvení vlasů. V hrnci přiveďte k varu 2 dcl vody a poté do ní vhoďte 8 sušených šalvějových listů. Přiveďte vodu opět k varu a poté hrnec odstavte z plamene a nechte vychladnout. Získanou kapalinu poté přefiltrujte a důkladně jí přelijte suché vlasy.

Nezapomeňte na jemnou masáž hlavy, abyste tekutinu dostali také do pokožky hlavy. Šalvěj nechte působit přibližně po dobu jedné hodiny a poté si vlasy běžných způsobem umyjte. Dosáhnete tak příjemného, přirozeného hnědého tónu, k jehož udržení postačí opakovat tento postup jednou týdně.  

Káva

Pokud toužíte po zajímavém hnědém odstínu vašich vlasů, je ideálním přírodním prostředkem k dosažení vašeho cíle káva. Uvařte ji, jak jste zvyklí, jen zvyšte dávku kávy tak, aby byla silná. Nápoj nechte přiměřeně ochladit a poté jím přelijte umyté, a ještě vlhké vlasy. Vlasy si poté zabalte do folie nebo starého ručníku a nechte působit po dobu 30 minut. Po uplynutí této doby kávu z vlasů řádně vypláchněte. K dosažení a udržení tmavší barvy postupujte takto jednou za týden. 

Kakao

K dosažení hnědých tónů vlasů vám poslouží kakao, a to čistý kakaový prášek, tedy bez přídavku cukru. Vlasy si nejprve umyjte šamponem tak, jak jste zvyklí, a poté do nich vetřete kakaový prášek. Začněte u kořínků a postupujte až ke konečkům. Kakao nechte na vlasech působit přibližně 2 minuty a poté vlasy důkladně opláchněte, abyste kakao dobře vymyli. Tento postup opakujte jednou za týden.