Jablecny Ocet1

Jedinečné účinky jablečného octa se postarají o krásné a zdravé vlasy

Jablečný ocet existuje již dlouhé roky. Už i naše babičky využívaly jeho dokonalých vlastností. Jen s tím rozdílem, že jej nekupovali, ale jednoduše vyráběly. Hodí se v kosmetice, ale i v kuchyni. Dnes bychom vám rádi prozradili, jak takový jablečný ocet použít pro krásné a zářivé vlasy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet

Jak jsme již zmínili, jablečný ocet má velmi široké využití. Naše babičky ho využívaly pro konzervaci zavařenin. V dnešní době si takový ocet spojujeme především s hubnutím. Jeho pravidelné pití pomáhá odbourávat tuky. To ovšem není vše, dokáže totiž snižovat hladiny cukru v krvi a zlepšuje funkci jater. Dále zlepšuje metabolismus a peristaltiku střev. Zpomaluje ukládání tuků a potlačuje chuť k jídlu. Dokáže také podpořit imunitní systém člověka a má skvělé účinky na krásu a zdraví vlasů. Nesmíme zapomenout upozornit na vitaminy, které jsou v jablečném octě obsažené. Jsou to především vitaminy C, A, B a E. Dále prvky draslík, vápník a železo. Není proto divu, že ho stále více lidí obdivuje. Zkuste si z něj připravit blahodárné mléko pro nádherné vlasy.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlasové mléko z jablečného octa

Příprava nebude vůbec těžká a surovin také nebudete potřebovat mnoho. Stačí si připravit středně velkou sklenici mléka a dvě polévkové lžíce jablečného octa. Nepřežeňte to s množstvím octa v roztoku, zvláště tehdy, pokud máte vlasy spíše suché. Jejich stav by se mohl ještě více zhoršit. Je třeba dodržet použití octového mléka ve správný čas. Přibližně půl hodiny před mytím vlasů si své kadeře namočte a polijte je octovým mlékem. Nechte alespoň pět minut působit nebo nejlépe je polité tekutinou zabalte do ručníku a vyčkejte alespoň patnáct minut. Je velmi důležité, abyste mléko s octem na vlasech nechali co nejdéle. Poté normálně opláchněte pomocí šetrného šamponu.  

Zdroj: https://www.healthline.com/health/apple-cider-vinegar-hair