Couple Yelling At Each Other

Když už to s ním nemá smysl a přemýšlíte o rozchodu

By: Vic

Když ve vztahu není něco v pořádku, obvykle to vycítíte, ale stejně si třeba namlouváte, že to není tak zlé, že to určitě bude v pořádku. Nevíte, jak na tom ve vztahu s ním jste, jestli má smysl v něm pokračovat, ukončit ho, nebo si dát pauzu. Bude to mít vůbec ještě smysl?

Není krize jako krize. Je rozdíl když se hádáte s partnerem pokaždé kvůli jiné věci a je rozdíl když řešíte nějakou věc neustále dokola. Hádka třeba kvůli maličkosti by neměla zdravě uvažujícím lidem zničit vztah. Když je ale stále opakující se potíž, která vztah ubíjí víc a víc, může ten vztah také skončit rozchodem.

Když už o vás nemá zájem…

Přijde situace, kdy se z ničeho nic starostlivý, milý, tolerantní a chápající partner, který pro vás udělá první poslední, najednou začne chovat jinak. Vždycky vám napsal sám od sebe něco hezkého, snažil se s vámi sejít, když to bylo možné, odvezl vás, kam jste chtěla, vyposlechl všechny vaše problémy a opravdu se snažil vám zavděčit tak, aby se váš vztah obešel bez hádek, a najednou se něco zkazilo, a on už takový není.

Momentálně u vás jen přespí, ruší a odvolává schůzky, ze kterých nakonec nic není, neustále tvrdí jak je unavený, stará se jen o sebe a své problémy, ty vaše mu přijdou banální, nezajímá ho, že máte ve vztahu potíže, všechno je přednější než vy, stále se spolu hádáte.

S tímhle partnerem akorát ztrácíte čas, možná někoho má, možná se chce rozejít a nechat to ukončení na vás, možná opravdu přestal mít zájem, protože si myslí, jak vás má na háku. Takhle by to být nemělo, takhle se zamilovaný muž nechová. Někdy opravdu má problémy, ale když to trvá déle než dva měsíce, tak tomu přestaňte přihlížet, začněte jednat.

Neumí se chovat…

Je prolhaný, nebo vás udeřil, diktuje, co si máte obléknout a co ne. Nebo má řeči na vaše líčení. Všichni kolem vás jsou podle něho špatní, to co děláte je špatné a to co dělá on je super. Věčně vám něco vyčítá nebo kritizuje, nikde za vás nezaplatí nebo vám ani nekoupí kytku.

S tímhle mužem by asi žádná žena nebyla šťastná. Klidně ho pošlete do háje. Muž by si měl své partnerky vážit a říkat ji že jí to sluší, měl by jí dát kytku a ne ji nadávat za to, co si na sebe oblékla.

Nechává vás v utajení…

Pokud jste spolu už dva roky a neznáte rodinu ani přátele, nedal vám ani klíče od bytu, nikam spolu nejdete ven, sám vás nikam nepozve, ale tvrdí vám jak jste pro něho důležitá. V tomhle případě nemá smysl s ním být, těžko říct proč tohle muži dělají, ale klidně ho nechte jít. Tohle není opravdový vztah. Každý zamilovaný muž by se měl se svou partnerkou chlubit, ne ji skrývat.

Nedůvěra a žárlivost

Nedůvěra je největší zabiják vztahu. Záleží na tom, jestli je oprávněná nebo ne. Pokud jeden z partnerů žárlí pro nic za nic, tak to asi nemá v hlavě trošku v pořádku, když už někomu nevěříte, musíte k tomu mít důvod. Nejde žárlit jen tak. V poslední době se tohle stává více mužům, že chorobně žárlí na své partnerky, aniž by měli důvod. To je zbytečné a akorát vás to zničí neustále partnerovi vysvětlovat, že je pro vás ten jediný, když vám nevěří a bezdůvodně ještě k tomu.

Má pauza smysl?

O pauze ve vztahu se tvrdí, že to je jen čekání na rozchod. Není to ale tak vždycky. Když nevíte, jestli mu dát šanci před rozchodem nebo si od něho odpočinout, nebo zjistit co k němu vlastně cítíte, klidně si ji dejte. Normálně by se měla držet minimálně tři měsíce, ale každý tohle nevydrží. Dát si pauzu na měsíc, je ideální pro ty, co se chtějí uvědomit, zda by to bez partnera zvládli. Za zkoušku to stojí.