Kakao1

Klíč k dobré náladě a zdravé mysli je ukrytý v nejoblíbenějším nápoji našeho dětství

Šálek horkého kakaa, to je pro mnoho z nás vzpomínka na bezstarostné dětství u babičky na chalupě. Hodí se ale také do chladných dní, zahřeje, zlepší náladu a skvěle chutná. Někdo si ho dělá pomocí mléka, které zahřál v mikrovlnné troubě nebo na sporáku, jiný si ohřeje již namíchané kakao. Ať tak, nebo tak, kakao k nám neodmyslitelně patří.

Výzkumy ukazují, že má kakao velký vliv na naše myšlení

Kakao obsahuje flavonoidy, které zvyšují hladinu kyslíku v krvi a také zlepšují práci mozku, kognitivní výkon a srdeční akci. Oběhový systém běží, jak má, a to jen díky tomuto horkému nápoji. Navíc vědci provedli studii, které se zúčastnili výhradně ti, kteří si kakao pravidelně dopřávají. Ti, kteří pili kakao, měli o 11 % lepší kognitivní testy než ti, kteří dostávali placebo.

Zdroj obrázku: Freepik

Hladina kyslíku byla u těchto lidí vyšší, takže je jasné, že kakao má pozitivní vliv na naše zdraví. Kakao, které je plné flavonoidů, zlepší také průtok krve i do mozku. Zlepší se vám paměť, koncentrace a budete mít vyšší duševní výkonnost. To se projeví nejen v práci, ale také doma. Budete si všechny činnost lépe plánovat, budete plní energie a vaše veselá nálada bude nakažlivá.

Pitím kakaa snížíte riziko Alzheimerovy choroby

Pokud si denně dopřejete tento horký nápoj, můžete snížit riziko mozkové mrtvice na minimum. Stejně tak se vám vyhne Alzheimer. Budete snadněji regulovat krevní tlak, a až příště přijdete na preventivní prohlídku k lékaři, bude překvapen, v jaké jste kondici. A když mu prozradíte, kvůli čemu se cítíte tak dobře, bude překvapený dvojnásob!

Zdroj obrázku: Freepik

Zázračné flavonoidy se nacházejí nejen v kakau, ale také v čaji, jablkách, červeném víně, a dokonce je obsahují některé druhy zeleniny, jako je cibule nebo feferonky. Dopřejte si je tak ve velkém množství a udržujte svůj mozek a tělo v dobré kondici, která může vydržet až do vysokého věku.

Zdroj: https://www.treehugger.com/health-benefits-of-drinking-hot-cocoa-4864105