Papirove Uterky1

Papírové utěrky dokážou zachránit mnoho situací. Některá využití jistě překvapí

Papírové utěrky najdeme snad v každé domácnosti. Věděli jste ale, že mají spoustu dalších způsobů využití, než je utírání skvrn a rozlitých nápojů? Pokud máte problém s hrudkovatěním cukru, vložte do uzavíratelné nádoby kousek kuchyňské utěrky. Bude absorbovat vlhkost, která hrudkovatění způsobuje, a další den bude cukr už v pořádku.

Zbaví vývar tuku

Je při vaření vývar až příliš mastný? Vezměte do ruky cedník, dno přikryjte dvěma papírovými utěrkami a vývar přes ně přelijte. Přebytečný tuk zůstane vsáknutý do utěrky a vývar bude lehčí. Při loupání kukuřice použijte navlhčenou kuchyňskou utěrku k tomu, abyste zachytili malá vlákna a vlásky z klasu. Nalepí se na utěrku a kukuřice bude čistá.

Zdroj obrázku: Freepik

Kuchyňské utěrky zabraňují korozi litinových pánví. Po umytí nádobí je vložte do vrstev papírových ručníků a poté vložte do skříňky nebo na poličku. Utěrky absorbují vlhkost, která přispívá ke korozi. Pokud chcete uchovat utržené bylinky čerstvé, propláchněte je vodou, položte na utěrku a spolu s ní je vložte do igelitového sáčku. V lednici pak vydrží čerstvé o mnoho déle.

Udrží chléb křupavý

Kuchyňské utěrky udrží chléb déle čerstvý. Zabalte ho do papírové utěrky, která bude absorbovat vlhkost, kvůli níž chléb ztrácí svou křupavost. Jednotlivé plátky masa nebo uzenin zbavíte nadměrné vody nebo povlaku tím, že je na malou chvíli vložíte mezi několik útržků papírových utěrek. Ty přebytečnou vlhkost natáhnou.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud vám došly filtry na kávu, můžete použít i papírovou utěrku, ze které složíte kornoutek. Poslouží stejně dobře. Z papírových utěrek se také dají snadno vytvořit vlhčené ubrousky. Rozřízněte je na polovinu, dejte je do uzavíratelné nádoby a přidejte k nim trošku vody s pár kapkami esenciálního oleje dle vlastní volby. Dejte ale pozor, aby se ubrousky nerozmočily. Až provlhnou, můžete je používat stejně jako vlhčené ubrousky.

Zdroj: https://successfulhomemakers.com/17-uses-for-paper-towels/