Metabolic Process Of Woman On Diet

Zrychlete svůj metabolismus jednoduše s chutí. Správné potraviny dokážou zázraky

Nedaří se vám zhubnout? I když se stravujete zdravě a vydatně? Někdy se to stává a většinou se jedná o zpomalený metabolismus. Jak metabolismus zrychlit? Nedělejte si starosti, i když jste starší, nemusíte přibírat na váze. I ve vyšším věku můžete zhubnout a cítit se skvěle. 

Jak zrychlit metabolismus

Bílkoviny, které najdete v luštěninách, drůbeži, jogurtu, tvarohu, mléku, rybách a vejcích, spotřebovávají více energie než tukové tkáně, což znamená, že dokáží zlepšit funkci metabolismu. Odborníci na výživu doporučují, aby lidé konzumovali tři porce bílkovin každý den. Rádi bychom ještě upozornili, abyste nepřijímali více bílkovin, mohou zatěžovat ledviny a játra.  

Zdroj obrázku: Freepik

Jezte pravidelně

Pokud budete často hladovět, váš metabolismus se zpomalí a hubnutí, ale i pravidelná peristaltika bude obtížnější. Doporučujeme jíst čtyři až pět menších jídel denně. Je dobré pravidelně jíst. Nenechávejte svůj žaludek úplně vyhladovět, i kdybyste si měli dopřát jen porci zeleniny ke svačině.

Bez snídaně ani krok z domu!

Pokud se alespoň trochu nenasnídáte, nechoďte z domu. Přibližně do jedné hodiny po probuzení byste měli něco alespoň malého sníst. Jídlo by mělo být bohaté na bílkoviny, komplexní sacharidy, vitamíny a minerální látky. Taková snídaně vám dodá na celé dopoledne energii a zažene pocit hladu. Zkuste ovesnou kaši s ořechy, které dodají energii i omega-3 mastné kyseliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Doplňte jód

Někdy za zpomalením metabolismu vězí nedostatek jódu. Tuto sloučeninu doplňte nejlépe rybami mořského původu. Nejlépe však treskou, sardinkami, lososem a krevetami. K rybám přidejte spoustou zeleniny. Také je dobré zajít za svým praktickým lékařem, aby vám vyšetřil štítnou žlázu.

Věděli jste, že…

Kvalitní hořké kakao je výborným zdrojem hořčíku. A jak jistě víte, nedostatek této sloučeniny vede k obtížnějšímu hubnutí. Pokud kakao zkombinujete se zázvorem nebo vonící skořicí, vytvoříte směs, která vám pomůže zbavit se tuků. Také ananas je dokonalou potravinou pro zrychlení metabolismu. 

Zdroj: https://www.nytimes.com/2006/11/28/health/nutrition/28real.html