Vrasky1

Zralá pleť v létě vyžaduje intenzivní regenerační péči, která předejde vráskám

Hladká pleť bez vrásek je snem každé ženy. Zejména v létě pokožka trpí a na podzim se po dlouhodobém vystavování slunečnímu záření mohou objevit další vrásky. Pokud se takovému nepříjemnému efektu chcete vyhnout, měli byste dodržovat pár jednoduchých zásad, jak se o zralou pokožku v létě starat.

Hydratujte zevnitř i vně

Základem je správná a dostatečná hydratace. Samozřejmostí by mělo být dodržování pitného režimu, hydrataci je ale třeba dodávat i zvnějšku. Hydratační pleťové krémy obnovují přirozené zvlhčovací schopnosti stimulací vodních transportních kanálů v pokožce a zároveň pomáhají zadržovat vodu. Takto funguje například kyselina hyaluronová.

Zdroj obrázku: Freepik

Před spaním pokožku ošetřete přípravky s obsahem panthenolu nebo alantoinu. Tyto složky zklidňují podráždění, intenzivně ji zvlhčí a brání ochabnutí pokožky. Přírodní mandlový olej a bambucké máslo podporují přirozený proces regenerace pokožky během spánku. Mimořádně důležité je i čištění pleti každý večer, aby se pleť zbavila nečistot zachycených po celém dnu.

Chraňte se před UV zářením

Svou pokožku chraňte před UV zářením. Ochranu zajistí různé opalovací krémy s vysokým faktorem, ani tak byste to ale se sluněním neměli přehánět. Aplikaci opalovacích krémů je třeba vždy po několika hodinách opakovat, případně nanést novou vrstvu po koupání ve vodě. Určitý stupeň ochrany před slunečními paprsky poskytují i některé podkladové báze pod make-up.

Zdroj obrázku: Freepik

Sprchovat byste se alespoň v létě měli ideálně studenou vodou. Ta nastartuje krevní oběh, zpevní pokožku a dodá jí přirozenou narůžovělou barvu. Horká voda naopak kůži vysušuje a připravuje ji o cenné lipidy. Při péči o svou pleť nezapomínejte ani na krk a dekolt. Tyto oblasti bývají rovněž často vystavovány vnějším vlivům a i zde se mohou tvořit nevzhledné vrásky nebo pihy od sluníčka. Používejte speciální přípravky určené přesně na tyto partie.

Zdroj: https://www.skincarebyalana.com/blog/6-products-will-turn-back-clock-get-summer-ready/